10 zabawek, które kocha każdy duży chłopiec. Też je macie?

Mateusz Nowak
20.10.2015

Mężczyźni podobno nigdy nie dorastają, a tę krzywdzącą opinię niestety bardzo często sami potwierdzamy. Zarzucamy paniom, że otaczają się bibelotami, stosami ciuchów, butów i torebek, ale wcale nie jesteśmy od nich lepsi. Tak, kochamy zabawki dla dużych chłopców. Niektóre pozostają tylko w sferze naszych marzeń, jednak na wiele z nich polujemy niczym lew na gazelę. Sporządziliśmy ranking 10 takich najbardziej pożądanych męskich zabawek. Sprawdźcie, czy nie macie ich w swoich szafach i garażach.

  1. Samochód – oczywiście trudno uznać 10-letnie kombi „w dieslu” za zabawkę, bo to po prostu środek transportu, ale przyznajcie się – skrycie marzycie o jakiejś fajnej bryce, prawda? Choć wiek już „nie ten”, brzuszek urósł, a pasję zastępuje nam oglądanie meczów Ligi Mistrzów, to coś z tej chłopięcej werwy jednak w nas zostało. Wielu panów ślini się na widok sportowych cacek lub potężnych SUV-ów z jeszcze potężniejszym silnikiem pod maską. To niestety dość drogie zabawki, dlatego kupują je sobie tylko nieliczni. Jesteście wśród nich?
  2. Zegarek – ale oczywiście nie byle jaki. Każdy duży chłopiec od dziecka marzy o fajnym zegarku. Wiadomo, porządny „sikor” buduje poczucie męskości i stanowi jeden z atrybutów wysokiego statusu społecznego. Nie wierzycie? Zapytajcie byłego ministra Nowaka.
  3. Szklanki do Whisky – dla pań coś kompletnie niezrozumiałego, ale dla panów rzecz obowiązkowa. Drogie alkohole wymagają przecież odpowiedniej oprawy. Szklanki do Whisky czy też do Whiskey (amerykańskiej odmiany) muszą się znaleźć w barku dużego chłopca nawet wtedy, gdy na co dzień i tak raczy się piwem pitym prosto z butelki.
  4. Kosiarka spalinowa – o tak, to jest przymiot męskości. Dom z ogródkiem to marzenie wielu z nas, a ci, którym już udało się je zrealizować, muszą przecież odpowiednio o ten ogród zadbać. Piękny trawnik buduje naszą pozycję na osiedlu. Trwa wręcz międzysąsiedzka rywalizacja o to, czyje źdźbła wyglądają lepiej. I co? Kupujemy kosiarkę spalinową, z silnikiem, który spokojnie napędziłby małego Fiata. Co z tego, że do skoszenia jest raptem 100 m2 trawnika?
  5. Komputer – najlepiej stacjonarny, taki, żeby swoją mocą mógł zawstydzić nawet potężne studia graficzne. Komputer jest nam potrzebny praktycznie do wszystkiego, włącznie z miłym spędzaniem czasu w toalecie. Nie, to nie jest uzależnienie. To świat dużego chłopca.
  6. Konsola do gier – duży chłopiec musi dużo pracować, aby zarobić na te wszystkie zabawki, dlatego zwykle jest zmęczony do tego stopnia, że nie ma siły sięgnąć po książkę czy porozmawiać z żoną. Co innego konsola! Ten pad  trzymany w dłoniach budzi w nas jakąś nieujarzmioną energię. Możemy grać godzinami, najlepiej w Fifę czy szaleńcze symulacje wyścigów. Wtedy czujemy, że żyjemy.
  7. Smartfon – kochanie, co robisz? Pracuję, przecież widzisz. No jasne – dobra wymówka dla swojej potrzeby bycia ciągle online. Od kiedy w naszych kieszeniach pojawiły się smartfony męski świat się zmienił. Ciągle „pracujemy”, choć tak naprawdę tylko przeglądamy sieć. Ale o tym cicho sza!
  8. Kamera sportowa – jak to po co? Przecież na wakacjach będę nurkować! Przecież może skoczę ze spadochronem lub na bungee. Co za głupie pytanie! Kamerki sportowe typy GoPro (bo na oryginalne mało kogo stać) zrobiły w ostatnich latach zawrotną karierę. To idealna zabawka dla dużego chłopca. Nie ważne, że w końcu i tak trafia na dno szafy – może się przecież jeszcze przydać.
  9. Duuuuży telewizor – koronny argument: na 32-calach przecież nic nie widać. Jakość sygnału jest coraz lepsza i wymaga odpowiedniego odbiornika. Dlatego kupujemy sobie te absurdalnie drogie telewizory w jeszcze bardziej absurdalnych rozmiarach. A jak fajnie się gra na konsoli, wow!
  10. Quad– zabawka wśród zabawek! To jest dopiero frajda – pojechać gdzieś na najgorsze bagna, umorusać się do skarpetek, wybić sobie z 2 zęby i zwichnąć nadgarstek. Męska przygoda wzywa! Quady stają się już tak samo popularne jak skutery, a ich ceny wciąż spadają. Nic dziwnego, że stały się obiektem pożądania sporej grupy męskiej populacji. Pamiętajcie: to fajna, ale niebezpieczna zabawka. Dlatego dokupcie sobie kilka innych – kask, ochraniacze, buty, osłonę kręgosłupa itd.

Ten ranking oczywiście mógłby trwać i trwać, bo męskich zabawek jest przecież bez liku. My wymieniliśmy te najbardziej powszechne i popularne. Co z tego, że większość z nich jest bardzo kosztowna? Przecież chłopięce marzenia są po to, aby w końcu je spełnić, prawda?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie