5 aut dla prawdziwego twardziela – które wybrałbyś dla siebie?

Marek Szydełko
20.10.2015

Nie od dziś wiadomo, że porządny wóz jest przedłużeniem męskości, i choć wielu panów się na to stwierdzenie obrusza, to większość i tak skrycie marzy o posiadaniu naprawdę dużego, szybkiego i brutalnego samochodu. Marzenia trzeba spełniać, dlatego przygotowaliśmy dla Was ranking 5 najlepszych aut dla prawdziwego twardziela. Nie każde musi się podobać – nie ma jednak wątpliwości, że żadne z nich nie zostanie anonimowe na drodze. Sprzęgło, bieg, gaz i ruszamy!

  1. Ford Mustang – kultowy wóz, który jest obiektem westchnień chyba każdego faceta. Niepraktyczny, głośny, za szybki, pali ponad 20 litrów benzyny w mieście, ale co z tego? Jest bajecznie piękny, brutalny i ma w sobie to coś, dzięki czemu czujemy się bardziej męsko. Najnowsza generacja Mustanga stylistycznie wróciła do korzeni. Auto jest dostępne w Europie za około 200.000 złotych.
  2. Dodge Challenger – od zawsze rywalizował z Mustangiem o miano najbardziej kultowego amerykańskiego muscle car, ale dla jego fanów nie ma w ogóle tematu: Challenger był i jest najlepszym wozem na świecie. Jego brutalny wygląd, szczególnie pas przedni, od razu każe poprzedzającemu kierowcy zjechać na prawy pas. Potężna moc dostępna nawet w podstawowych modelach, nieprawdopodobnie sportowe prowadzenie – za to ten samochód pokochały miliony mężczyzn. Challengera do Europy można sprowadzić ze Stanów. Ceny najtańszych nowych modeli zaczynają się od około 30.000 dolarów.
  3. Porsche 911 – trudno o bardziej symboliczny wóz. Od wielu lat jest ikoną sportowych osiągów i tego, co jest dostępne tylko dla wybranych. 911-tka nigdy nie zmieniła swojego stylu i dziś należy do absolutnego topu najbardziej kultowych samochodów świata. Za to cacko trzeba niestety zapłacić krocie – w najtańszej opcji blisko 500.000 złotych.
  4. Mercedes GL – to coś dla szukających auta o naprawdę dużych rozmiarach. GL jest fantastycznym przykładem na to, że komfort jazdy można wynieść aż do stratosfery. W tym samochodzie nie czuć nawet największych dziur w nawierzchni. Na dokładkę mamy wyposażenie, o jakim nie śniło się posiadaczom zwykłych hatchbacków. Klasa, świetne osiągi, praktyczne nadwozie – dla twardziela z rodziną jak znalazł.
  5. Range Rover – luksusowo-sportowy przedstawiciel marki Land Rover, który ma ogromną rzeszę męskich fanów. Przede wszystkim kusi nadwoziem, które ostrymi liniami ma nawiązywać do tradycji Defendera. Nie myślcie jednak, że w środku jest równie surowo. Znajdziemy tu praktycznie wszystko, czego tylko potrzeba nam do komfortowego połykania kolejnych kilometrów. No i osiągi – ten SUV spokojnie może rywalizować z niejednym autem typowo sportowym.

Wielu z Was nasz ranking może się wydać tendencyjny, bo przecież znalazłoby się mnóstwo innych samochodów, które są może mniej popularne, ale równie lub bardziej męskie. Z autami jest jednak tak, jak z kobietami – jeden lubi synową, a drugi teściową. Życzymy Wam, abyście w życiu mieli tylko takie dylematy i choć raz mieli okazję przejechać się jednym z tych cudów motoryzacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie