6 niezawodnych sygnałów świadczących o tym, że w Twoim związku jest duży problem

Jerzy Biernacki
30.01.2017

Teoretycznie wszystko jest w porządku. Żyjecie razem, jakoś się dogadujecie, ale z czasem coraz częściej zdarzają się Wam karczemne kłótnie. Ty zaczynasz oglądać się za innymi kobietami, ona wciąż wspomina, jaki to Marek z logistyki jest fajny i zaradny. Tak, to pierwsze sygnały, że Was związek zaczyna się sypać. Nie przegap kolejnych. Wymieniamy 6 klasycznych symptomów świadczących i powolnym rozpadzie związku.

  1. Nie uprawiacie seksu – jasne, raz czy dwa może się zdarzyć, w końcu nikt nie jest maszyną, a poza tym zawsze następuje moment lekkiego znudzenia, jednak jeśli seks przytrafia się Wam raz w miesiącu, a w dodatku jest mechaniczny, to nie wróży niczego dobrego. W końcu w związku pojawi się ktoś trzeci.
  2. Później wracacie do domu – i oboje macie na to prosty argument: dużo pracy. W porządku, czasami zdarzają się większe projekty, ale bez przesady. Jeśli wracacie do domu niemal w nocy i od razu idziecie spać lub siadacie przed telewizorem, to coś tu wyraźnie nie gra. Albo pora zmienić pracę, albo poważnie ze sobą porozmawiać.
  3. Wciąż się krytykujecie – Twojej partnerce nagle zaczęło przeszkadzać, że nie odkładasz naczyń do zmywarki, choć wcześniej przez kilka lat nie był to wielki problem? Może to Ty dostajesz białej gorączki na widok jest bielizny suszącej się na grzejniku w łazience, na co kiedyś w ogóle nie zwracałeś uwagi? No cóż – wiedz, że coś się dzieje.
  4. Kłócicie się przy znajomych i dzieciach – to znak, że napięcie między Wami jest już bardzo duże i ten balon musi w końcu wybuchnąć z hukiem. Drobne nieporozumienia, które towarzyszą każdemu związkowi, można załatwić na osobności. Kłótnie przy innych świadczą natomiast o poważnym kryzysie w związku.
  5. Nie rozmawiacie – jedząc wspólny obiad oboje wpatrujecie się w ekrany smartfonów? Fatalnie. To znaczy, że albo nie macie o czym ze sobą rozmawiać, albo po prostu nie chcecie mieć ze sobą kontaktu.
  6. Jest Wam wszystko jedno – partnerka ogłosiła, że wyjeżdża na weekend do SPA, a Ciebie to w ogóle nie obeszło? Nie poczułeś zazdrości? Nie martwisz się o to, z kim tam jedzie? Najwyraźniej Wasz związek jest Ci całkowicie obojętny, co świadczy tylko o tym, że zmierza on donikąd.

Jeśli zauważysz te symptomy, to masz do wyboru dwie opcje: albo zaczniesz walczyć o związek, albo dasz sobie z nim spokój. Tkwienie w stanie pośrednim nie ma większego sensu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.