6 produktów spożywczych poprawiających potencję

Marek Szydełko
20.03.2017

Miewasz czasami problemy z czynnością seksualną? Przyczyny mogą być bardzo różne. Zanim pobiegniesz do apteki po jeden z szeroko reklamowanych suplementów, dobrze przyjrzyj się temu, co jesz. Wprowadzając zmiany w jadłospisie możesz szybko osiągnąć spektakularne efekty. Dieta dla faceta, który chce być zawsze gotowy do akcji, wcale nie musi być nudna i niesmaczna. Poznaj 6 produktów spożywczych poprawiających męską potencję.

  1. Żeń-szeń – to jeden z najbardziej uniwersalnych produktów spożywczych, który wykazuje szerokie działanie zdrowotne. Świetnie stymuluje umysł, ale też ciało. W Azji i w ludach indiańskich żeń-szeń do dziś jest uznawany za podstawowy afrodyzjak i przyrządza się z niego mieszanki na potencję. Co ciekawe roślina działa nie tylko na panów, ale taż na panie.
  2. Czekolada – w nadmiarze szkodzi i tuczy, ale zjedzenie kilku kostek czekolady przed zbliżeniem na pewno doda Ci wigoru. Czekolada ma silne działanie psychoaktywne, pobudza i poprawia nastrój, dodaje sił, dzięki czemu nie zmęczysz się tak szybko. W dodatku smak czekolady stanowi silny afrodyzjak – jeśli Twoja partnerka poczuje go w Twoich ustach, oszaleje.
  3. Szafran – znany głównie z tego, że jest najdroższą przyprawą świata. Szafran wykazuje jednak także silne właściwości wzmacniające potencję. Pomaga utrzymać erekcję, zwiększa doznania podczas zbliżenia. Przyprawa działa także na panie. Jedna z legend głosi, że Kleopatra przed miłośnymi igraszkami brała kąpiel w wodzie z dodatkiem szafranu.
  4. Ostrygi – nie bez powodu są nazywane naturalnym afrodyzjakiem. Ostrygi zawierają mnóstwo cynku, który wpływa na przyspieszoną produkcję testosteronu, a ten hormon bezpośrednio odpowiada za męską potencję. Ostrygi rzekomo miały być ulubioną przekąską słynnego Casanovy.
  5. Orzechy – są cennym źródłem selenu, a więc pierwiastka mającego doskonały wpływ na kondycję męskiego narządu. Jedzenie orzechów poprawia pamięć, stymuluje umysł i dodaje sił witalnych. Naukowcy dowiedli także, że codzienne spożywanie orzechów poprawia erekcję u mężczyzn, którzy mają problem z uzyskaniem wzwodu.
  6. Jajka – rzekomo to one miały decydować o seksualnej sprawności słynnego Don Juana, który codziennie na śniadanie jadł omlet. W jajkach znajduje się sporo argininy, która jest jednym z naturalnych leków na problemy z erekcją.

Teraz już wiesz, których produktów nie powinno zabraknąć w Twojej diecie. Jeśli miewasz problemy z potencją, zacznij od naturalnych rozwiązań – na leki przyjdzie jeszcze czas.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.