Akumulatorowy klucz udarowy – czy warto go kupić?

Andrzej Winnicki
27.12.2022

Wyposażenie męskiego garażu to temat-rzeka. Panowie często nie przyznają się do posiadania imponującego zaplecza sprzętowego o niebagatelnej wartości. Jeśli jednak lubisz np. grzebać przy samochodzie, to potrzebujesz różnych narzędzi. Kolejnym w Twojej kolekcji może być akumulatorowy klucz udarowy. Sprawdź, czy rzeczywiście warto go kupić.

Do czego przyda Ci się taki klucz?

Akumulatorowy klucz udarowy to bardzo przydatne urządzenie w garażu każdego majsterkowicza – zwłaszcza fana motoryzacji, który sam przeprowadza różne czynności serwisowe przy swoim samochodzie. Klucz wykorzystasz m.in. do:

  • szybkiej zmiany kół,
  • dokręcanie i odkręcania różnych śrub z odpowiednim momentem,
  • napraw bieżących, zwłaszcza zawieszenia i układu hamulcowego.

Dlaczego akumulatorowy?

Tutaj sprawa jest prosta. Akumulatorowy klucz udarowy jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Nie musisz męczyć się z kablami, przedłużaczami, możesz łatwo znaleźć wygodną pozycję, aby np. odkręcić zapieczoną śrubę pod samochodem itd. Na potrzeby majsterkowicza taki klucz będzie w zupełności wystarczający.

Ile to kosztuje?

Dobry klucz udarowy na akumulator możesz kupić już za około 400 złotych. Nie będzie to sprzęt z najwyższej półki, ale jeśli zamierzasz korzystać z niego tylko okazjonalnie, to zakup profesjonalnego urządzenia trochę mija się z celem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klucza?

Klucz udarowy, który zamierzasz wykorzystywać głównie do zmiany kół, powinien mieć maksymalny moment obrotowy dla zakręcania na poziomie około 200 Nm oraz dla odkręcania około 400 Nm – to wystarczy do typowych garażowych zastosowań.

Na pewno warto polować na ciekawe oferty, gdzie producent do zestawu dorzuca drugi akumulator, walizkę oraz zestaw nasadek w różnych rozmiarach. Często trafiają się takie promocje na markowy sprzęt, który zadowoli każdego garażowego majsterkowicza (to może być też świetny pomysł na prezent).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie