Bieganie jest zbyt nudne? Wypróbuj tych 7 ekstremalnych sportów dla prawdziwych twardzieli!

Krzysztof Jagielski
19.12.2016

Mężczyzna i sport to idealne połączenie. Tężyzna fizyczna jest ważna dla Twojego zdrowia – nie tylko fizycznego, ale też psychicznego. Jeśli jednak „normalne” sporty szybko Ci się nudzą i szukasz czegoś wyjątkowego, to nasz ranking jest dla Ciebie. Przygotowaliśmy zestawienie 7 totalnie ekstremalnych sportów dla twardzieli. Dasz się namówić?

  1. Surfing – brzmi niewinnie, ale to naprawdę niebezpieczny sport. Jednak daje też masę radości. Surfingu możesz się nauczyć wszędzie – najlepiej będzie wybrać się nad któryś z oceanów, np. Indyjski. Świetnie warunki do uprawiania surfingu są w Indonezji czy w Australii.
  2. Ice Cross – to połączenie jazdy na łyżwach z zapasami i sprintem. Konkurencja polega na tym, aby jak najszybciej dojechać do mety po lodowej trasie. Jest ostro, brutalnie, a adrenalina dosłownie buzuje w całym ciele. Uwaga na duże ryzyko poważnej kontuzji!
  3. Kajakarstwo górskie – możesz go spróbować nawet w Polsce – na południu naszego pięknego kraju są specjalne tory do kajakarstwa górskiego. Konieczne jest wcześniejsze przeszkolenie lub zdecydowanie się na popłynięcie w dwójce z instruktorem. Emocje gwarantowane!
  4. Slacklining – coś wyjątkowo ekstremalnego. W najbardziej drastycznych wersjach rozwiesza się linę nad wąwozem, a uczestnicy próbują po niej przejść na drugą stronę. Oczywiście są zabezpieczenia, ale strach i tak potrafi wziąć górę. W końcu to nawet kilkanaście metrów wysokości!
  5. Nurkowanie jaskiniowe – jeśli nurkujesz, ale zwykłe podglądanie rybek już Ci się znudziło, to spróbuj eksploracji podwodnych jaskiń. To najbardziej ekstremalna wersja tego sportu, przeznaczona dla bardzo doświadczonych i odważnych nurków. O szczegóły zapytaj w dowolnym klubie nurkowym.
  6. Free Climbing – czyli wspinaczka bez żadnych zabezpieczeń. Sport jest na tyle ekstremalny, że mało kto o zdrowych zmysłach zdecyduje się go spróbować. Oczywiście na początek trzeba poćwiczyć na małych skałkach, ale z czasem to przestaje wystarczać i w grę zaczynają wchodzić naprawdę wysokie ściany.
  7. Freeskiing – czyli jazda na nartach poza wyznaczonym szlakiem. Jest to bardzo niebezpieczne, ale też ekscytujące. Gdy nabierzesz już wprawy zaczniesz mieć ochotę na skoki w otchłań – wprost na miękki śnieg. W Polsce nie ma raczej warunków do uprawiania tego sportu.

Każdy z tych sportów zapewni Ci taki przypływ adrenaliny, że na pewno wystarczy Ci jej na długo. A przynajmniej do następnego razu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie