Bilard wydajną formą relaksu oraz odskocznią od zabieganej rzeczywistości

Maciej Piwowski
27.12.2016

Bilard jako forma spędzania wolnego czasu od zawsze cieszyła się dużą popularnością bez względu na wiek grających. Usiłowanie wbicia bili do łuzy niesie ze sobą zarówno możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami jak i skuteczne oderwanie się od codziennych obowiązków.

Jako gra bilard wbrew pozorom jest zarówno wymagający jak i absorbujący. Planowanie każdego uderzania oraz logistyczne myślenie po parę uderzeń naprzód, a wszystko to w dynamicznie zmieniających się warunkach na stole z pewnością nie jest zwykłym „machaniem” kijem.

Dawniej by udać się do klubu bilardowego lub zagrać szybką partię trzeba było odstać swoje w długich kolejkach lub zrezygnować. Powodem były duże koszty związane zarówno z kupnem stołu jak i pobocznego osprzętu. Stoły występowały głównie w przestrzeniach pubów oraz różnorodnych knajpek, które szybko notowały wzrost częstotliwości odwiedzin po udostępnieniu klientom możliwości gry.

Obecnie stoły bilardowe to powszechny widok. W przestrzeniach każdego dużego miasta bez większych problemów można zamówić godzinę gry na profesjonalnym stole i doskonalić swoje umiejętności. Placówki takie jak puby czy restauracje inwestują w stoły bilardowe zdając sobie doskonale sprawę, że stanowią one skuteczny środek do przyciągnięcia klientów oraz maksymalizacji swoich zysków. W dużych miastach działają również punkty sportowo – rekreacyjne, dla których bilard jest podstawą do codziennego funkcjonowania. Łączona jest tam możliwość gry w najrozmaitsze coraz bardziej popularne sporty jak właśnie bilard, kręgle czy rzutki.

Zaplecze sprzętowe wymagane coraz bardziej

W efekcie stale rosnącego zapotrzebowania ze strony klientów na tego rodzaju formy aktywności w przestrzeni rynkowej pojawia się coraz więcej punktów usługowych, które zarówno świeżo powstały jak i rozwijają już swoją istniejącą ofertę.

Lokalizacje te potrzebują dostępu do sprawdzonych oraz profesjonalnych rozwiązań sprzętowych, które będą wydajnie służyły przez długi okres nie powodując zbytniego uszczuplenia firmowego budżetu. Sklep bilardowy, który jest w stanie zapewnić połączenie wysokiej jakości różnorodnego sprzętu z korzystną ceną jest na wagę złota.

Stół bilardowy, kije, bile to spore koszty początkowe dla każdej firmy, które potrafią osiągnąć pułap kilku tysięcy złotych za jeden (w pełni wyposażony) stół. Do tego trzeba doliczyć jeszcze ewentualne koszty serwisowe. Jednak mimo wysokiej ceny zakup stołu bilardowego jest rodzajem inwestycji, która szybko się zwróci zarówno w krótko jak i długofalowym rozrachunku. Sklep bilardowy czy to on-line czy stacjonarny będzie w stanie zapewnić szybki dostęp do najpotrzebniejszych produktów – w dalszym okresie koniecznym będzie dokupowanie jedynie zamienników dla bardziej wysłużonych elementów (jak np. bile), co pozwoli znacznie skalować koszty. Faktem jednak pozostaje, że początkowy wydatek będzie spory. Pamiętać jednak trzeba o tym, że stół stołowi nie jest równy. Bilard to rodzaj sportu, którego kategoria produktowa z roku na rok coraz bardziej się rozrasta. Każdy stół sporo kosztuje, jednak niektóre warianty są znacznie bardziej zaawansowane oraz lepsze jakościowo od innych.

W efekcie różnice cenowe pomiędzy bardziej „standardowym”, a profesjonalnym wariantem mogą wynosić i parę tysięcy złotych. Dookreślenie swoich potrzeb i możliwości finansowych jest tutaj kluczowe. Nawet, gdy posiada się już wybrany sklep bilardowy nie warto składać zamówienia na stół i osprzęt przeznaczony na światowego poziomu zawody, który docelowo znajdzie się w małej knajpce. Fakt, tego typu rozwiązanie będzie wydajnie służyło przez długie lata, jednak zwrot poniesionej inwestycji znacznie się przedłuży.

Artykuł został przygotowany przez
sklep bilardowy Bilard.pl zajmujący się sprzedażą sprzętu bilardowego, dart czy też piłkarzyków.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie