Chcesz być zawsze elegancki? Nie popełniaj tych 5 modowych gaf!

Piotr Kowalczyk
04.07.2016

Elegancki mężczyzna przede wszystkim musi być świadom swojego stylu. Zna się na modzie, potrafi dobierać dodatki, ma wyczucie w łączeniu poszczególnych elementów garderoby – ewentualnie ma mnóstwo pieniędzy i wówczas zdaje się na pomoc stylisty. Jeśli chcesz, aby każdy, kto na Ciebie spojrzy uznał Cię za eleganckiego faceta, nigdy nie możesz popełniać tych 5 błędów w stylizacji.

  1. Nie rozpinaj koszuli – jeśli jest ciepło lub udajesz się na mniej formalne spotkanie, możesz sobie pozwolić na rozpięcie tylko jednego górnego guzika koszuli. Kolejne zostaw zapięte! Choć w reklamach często widać facetów prezentujących dumnie torsy, to w prawdziwym życiu jest to źle widziane. Szczególnie, jeśli spod koszuli wydostają się niesforne włosy...
  2. Długość spodenek zgodnie z zasadą palców – krótkie spodenki mogą być eleganckie i dobrze pasować do szykownej stylizacji, ale pod warunkiem, że nie są zbyt krótkie. Jak to ocenić? Stosuj zasadę palców. Stań prosto i ułóż ręce wzdłuż ciała. Jeśli najdłuższy palec u dłoni wystaje poza linię nogawek, to spodenki są za krótkie. Druga metoda też jest prosta. Usiądź swobodnie i sprawdź, dokąd teraz sięgają nogawki. Nie mogą odsłaniać więcej niż 5 centymetrów uda.
  3. Sztuczne odejmowanie sobie lat – elegancki facet potrafi zaakceptować upływ czasu i nie próbuje na siłę odjąć sobie lat. Dlatego jeśli jesteś wielokrotnie pełnoletni, to zapomnij o noszeniu czapek z płaskim daszkiem, koszulek z głupimi hasłami czy trampków do garnituru. Wcale nie będziesz wyglądać luzacko, ale po prostu głupio.
  4. Dobierz ubrania do sylwetki – jeśli jedynym garniturem, jaki wisi w Twojej szafie, jest ten z dnia ślubu (który brałeś 10 lat temu), to pora wybrać się na zakupy. Twoja sylwetka na pewno się zmieniła, co oznacza, że garnitur leży źle lub jest za ciasny. Co jakiś czas musisz dokonywać przeglądu garderoby, aby nie zakładać ciuchów, w których wyglądasz, jakbyś pożyczył je od młodszego brata. Nie kupuj też za dużych ubrań – wybieraj te dopasowane do sylwetki, które podkreślą jej atuty.
  5. Nie łącz bezmyślnie wzorów – choć wszelkiej maści styliści podpowiadają, aby odważnie szukać własnego stylu, to elegancki mężczyzna nie może sobie pozwalać na nietrafione eksperymenty. Zapomnij więc o łączeniu koszuli w kratkę z marynarką w prążki i krawatem w koła, bo będziesz wyglądać zabawnie i nikt nie potraktuje Cię poważnie. Podobnie jest z kolorami. W eleganckiej stylizacji powinny być maksymalnie 2 – inny dla koszuli, inny dla marynarki i krawata.

Zapamiętaj te zasady, ale przede wszystkim wprowadź je w życie. Idź na zakupy, kup kilka nowych ciuchów, a sam zobaczysz, jak elegancko możesz wyglądać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie