Chcesz kupić sobie męski portfel? Zwróć uwagę na te szczegóły

Remigisz Szulc
07.01.2020

Choć coraz więcej z nas płaci za zakupy telefonem, to nadal trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez męskiego portfela. Dla przeciętnego faceta jest to odpowiednik damskiej torebki. Można w nim pomieścić mnóstwo drobiazgów, karty, banknoty, dowód rejestracyjny pojazdu, a przy tym zyskać przedmiot, który swoją elegancją świetnie pasuje do wykreowanego wizerunku posiadacza. Jeśli właśnie przymierzasz się do kupienia sobie nowego męskiego portfela, to koniecznie zwróć uwagę na tych kilka szczegółów. Mają one decydujący wpływ nie tylko na wygląd, ale też funkcjonalność przedmiotu.

Rozmiar i pojemność

Zatrzymaj się przy tej kwestii na dłuższą chwilę. Przyjrzyj się swojemu obecnemu portfelowi. Otwórz go, wyjmij z niego wszystkie przedmioty i posegreguj je na te konieczne oraz zbędne. Z pewnością okaże się, że tych drugich jest więcej. Po co zatem nosisz przy sobie stare karty lojalnościowe czy nieczytelne bilety do parkomatu? Pozbądź się tego wszystkiego i przekonaj się, że wcale nie potrzebujesz przepastnego portfela, który nie dość, że jest ciężki, to jeszcze nieestetycznie wypycha Ci kieszenie.

Zdecydowana większość facetów nosi za duże portfele, choć wcale nie są im one potrzebne. Zrób ten prosty test, a być może okaże się, że wystarczy Ci portfel typu slim, który świetnie pasuje do kieszeni marynarki?

Układ wnętrza

To kolejna ważna sprawa. Owszem, na rynku dominują portfele uniwersalne, ale zakładamy, że Ty chcesz zainwestować w taki, który będzie jak najlepiej odpowiadać na Twoje potrzeby. Jeśli więc w ogóle nie nosisz przy sobie gotówki, to czy naprawdę ma sens kupowanie portfela z dwiema dużymi przegrodami na banknoty? Może bardziej adekwatny będzie portfel z kilkunastoma slotami na karty płatnicze i lojalnościowe?

Materiał

Tutaj sprawa jest prosta: męski portfel na co dzień, a tym bardziej do eleganckich stylizacji, musi być wykonany ze skóry. Dobrze jednak sprawdź, jakiej skóry użył producent konkretnego portfela. Najlepiej, aby była to skóra cielęca, która ma to do siebie, że nie tylko jest trwała i odporna na uszkodzenia, ale równie świetnie dopasowuje się do kształtu kieszeni.

Wykończenie

Jeśli traktujesz męski portfel nie tylko w kategorii praktycznej, ale także estetycznej, to nie możesz pominąć tego etapu wyboru. Zwróć uwagę zarówno na ogólny wygląd portfela, jak również na poszczególne detale wykończenia – kolor nici, wzór materiału wewnętrznego, ewentualny grawerunek czy wybarwienie skóry.

Na koniec pamiętaj: bardzo trudno jest znaleźć jeden uniwersalny portfel, który będzie pasować zarówno do codziennej, jak i eleganckiej stylizacji. Bezpieczniej więc będzie kupić dwa modele na różne okazje.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.