Chcesz zmienić salon fryzjerski? Tym razem wybierz dobrze!

Remigisz Szulc
26.06.2021

Wiele osób jest wiernych swojemu fryzjerowi przez lata, choć pojawiają się wyraźne sygnały, że pora pomyśleć o zmianie. Jeśli od pewnego czasu masz coraz mniejszą satysfakcję po każdej wizycie, a Twój fryzjer niczym pozytywnym Cię już nie zaskakuje, to nie wahaj się spróbować czegoś nowego. Ważne, abyś wiedziała, czym warto się kierować wybierając nowy salon fryzjerski. Garść przydatnych wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Opinie

Od tego zawsze zaczynamy. Oczywiście czyjeś opinie nie muszą być miarodajne i tożsame z Twoimi odczuciami, jednak na dobry początek warto wyselekcjonować kilka salonów, które cieszą się dobrą renomą i są polecane przez klientów. Takich opinii szukaj przede wszystkim w Internecie lub za pośrednictwem poczty pantoflowej.

Styl preferowany w danym salonie fryzjerskim

Możesz go ocenić np. na podstawie prac zaprezentowanych na stronie internetowej salonu czy jego profilu na Facebooku/Instagramie. Zwróć uwagę na to, czy fryzury są nowoczesne, dobrze dobrane do konturów twarzy klientów, przyjrzyj się jakości koloryzacji. W Polsce wciąż działa mnóstwo salonów, w których – pisząc kolokwialnie – strzyże się klientów „na jedno kopyto”, bez choćby odrobiny polotu. Unikaj takich miejsc, ponieważ szybko się znudzisz i ponownie będziesz musiała zmienić fryzjera.

Podejście do klienta

Nie musisz wcale od razu umawiać się na wizytę, aby móc ocenić kompetencje fryzjera. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjść do salonu i – o ile fryzjer nikogo nie obsługuje – zamienić z nim kilka słów. Jeśli jest nieprzyjemny, odpowiada półsłówkami, wyraźnie nie ma ochoty opowiedzieć Ci o salonie, jego filozofii oraz swoim doświadczeniu, to istnieje wysokie ryzyko, że podobne podejście zaprezentuje, gdy usiądziesz już na fotelu.

Jeśli jednak chcesz zaryzykować i przetestować salon na własnych włosach, to także zwracaj uwagę na detale – czy fryzjer jest zainteresowany tym, co mówisz, czy przedstawia Ci różne opcje, czy dba o to, abyś czuła się komfortowo. Wszystko to ma wpływ na Twoje odczucia z wizyty w salonie i przy poprawnym cięciu może zdecydować o tym, że wrócisz do tego miejsca w przyszłości. 

Odwaga oparta na wiedzy i umiejętnościach

Nie jest sztuką zaproponować klientce odważne cięcie, jeśli sama od razu poinformowała, że oczekuje dużej zmiany. Profesjonalistę poznasz po tym, że jeszcze zanim weźmie do ręki nożyczki będzie w stanie klarownie przedstawić swoją wizję i wyjaśnić Ci, dlaczego proponuje takie a nie inne rozwiązanie – na przykład w zakresie koloryzacji.

Dziś od dobrego fryzjera oczekujemy nie tylko umiejętności technicznych, ale również kreatywności, nieszablonowego myślenia oraz świetnego wyczucia trendów. Ktoś, kto strzyże zawsze tak samo, najwyraźniej nie ma ochoty się rozwijać, a to dyskwalifikuje go z poważnego fryzjerstwa.

Wygląd salonu i jego wyposażenie

Podobno nie powinno się oceniać książki po okładce, jednak ten frazeologizm niekoniecznie znajduje zastosowanie w przypadku szukania dobrego salonu fryzjerskiego. W tej branży wizerunek ma kluczowe znaczenie. Trudno oczekiwać świetnych umiejętności od kogoś, kto pracuje w zakurzonym, zaniedbanym salonie, sam wygląda niechlujnie, a to, co ma na głowie nijak nie przystaje do aktualnych trendów.

Dlatego po wytypowaniu kilku salonów fryzjerskich radzimy bardzo dokładnie się im przyjrzeć, zwracając uwagę na czystość, wygląd fryzjerów, jakość wyposażenia oraz używanych kosmetyków (jeśli dominują produkty z marketu, to taki salon powinien być na wejściu skreślony).

Wykorzystaj te wskazówki na etapie researchu i nie spiesz się z podjęciem decyzji. Fajnie jest przecież znaleźć taki salon fryzjerski, z którym będziesz mogła związać się na dłużej i mieć pewność, że za każdym razem, gdy wstaniesz z fotela, zobaczysz w lustrze efekt WOW.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.