Co przeszkadza kobietom podczas seksu? Sprawdź, by nie popełniać tych błędów

Maciej Piwowski
02.03.2020

Seks to bardzo ważna sfera wspólnego życia, z czego na pewno dobrze zdajesz sobie sprawę. Udane pożycie jest fundamentem szczęśliwego związku, jednak nawet idealnie dobrani partnerzy mogą od czasu do czasu odczuwać znużenie czy wręcz brak satysfakcji z seksu. Częściej dotyka to kobiety, co niestety jest głównie winą facetów – nawet jeśli tak tego nie odbierają. Z naszego poradnika dowiesz się, co najbardziej przeszkadza kobietom podczas seksu. Przeczytaj uważanie i staraj się unikać tych błędów.

Pośpiech

Dla wielu facetów seks jest po prostu formą rozrywki, sposobem na odstresowanie się po ciężkim dniu i – nomen omen – spuszczenie ciśnienia. Kobiety podchodzą do tego zupełnie inaczej, ponieważ u nich kluczowa jest sfera emocjonalna. Dlatego panie mogą być zirytowane, gdy partner od razu zabiera się do rzeczy, zupełnie tak, jakby miał odpalić konsolę i pograć w ulubioną grę. Nie spiesz się więc i spróbuj nakręcać partnerkę nawet na kilka godzin przed planowanym zbliżeniem.

Brak gry wstępnej

To również ma związek z pośpiechem. Gra wstępna jest bardzo ważna dla kobiet, ponieważ pozwala im się zrelaksować i całkowicie rozluźnić przed zbliżeniem. Faceci, w większości, podchodzą do tego mniej entuzjastycznie, zwłaszcza wtedy, gdy są zmęczeni. Spróbuj jednak nie myśleć tylko o sobie.

Bagatelizowanie potrzeb partnerki

Kobiety bardzo nie lubią, gdy muszą spełniać zachcianki swoich facetów, ale same nie mogą wywalczyć dla siebie niczego w łóżku. Przykładowo: Ty lubisz pozycję od tyłu, ona woli misjonarską. Zawsze robicie to „po Twojemu”? Twoja partnerka musi odczuwać frustrację.

Wulgarność

Facetom często wydaje się, że ich partnerki lubią być uległe, a nawet lekko poniewierane w łóżku. Owszem, w przypadku niektórych pań to działa, ale nie każda preferuje takie podejście. Twoja partnerka może nie akceptować wulgarnego języka i odzywek rodem z filmów dla dorosłych. Może warto ją o to po prostu zapytać?

Żartobliwe komentarze na temat ciała partnerki

To wielki błąd, który popełnia zaskakująco dużo facetów. Twoja partnerka bardzo Ci się podoba pod względem fizycznym i kochasz jej boczki? Nigdy nie wspominaj o nich w trakcie zbliżenia, nawet w żartach! Przeciętnej kobiecie to natychmiast odbiera ochotę na seks.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.