Czy etui pancerne dobrze chroni telefon?

Mariusz Siwko
05.09.2019

Żyjemy w takich czasach, iż każdy z nas niemal nie rozstaje się z małym elektronicznym urządzeniem, który posiada wszystkie ważne funkcje oraz właściwości, które na co dzień nie tylko umilają ale także ułatwiają zdecydowanie życie. No, bo kto z nas wozi jeszcze ze sobą papierowe mapy samochodowe? czy stoi w długich kolejkach na poczcie aby opłacić rachunek? Takich osób jest niezwykle niewiele… większość z nas wykonuje te i inne czynności właśnie na telefonie. Zabieramy go ze sobą dosłownie wszędzie.

I o ile korzystanie z telefonu w sytuacjach codziennych nie wymaga wzmożonej ochrony, gdzie nie jest on narażony na żadne uszkodzenia, bo spoczywa sobie spokojnie w naszej kieszeni czy torebce albo leży bezpiecznie na biurku...
O tyle sytuacje gdzie wykonujemy bardziej ciężkie prace fizyczne, ekstremalne czy uprawiamy sport….wymagają już namysłu nad wybraniem odpowiedniej ochrony, która to zapobiegnie destrukcji tak ważnego urządzenia.

W sytuacjach niebezpiecznych, nieplanowanych i zdecydowanie łatwych do przewidzenia nieszczęściach, które to niekorzystnie wpłynąć mogą na smartfon, idealnym pokrowcem okaże się etui pancerne.

To rodzaj etui które powinno chronić telefon dosłownie od wszystkiego. Znaczy to, że użytkując taki pokrowiec nic złego nie powinno się przydarzyć naszemu telefonowi.

Etui takie wykonane zazwyczaj z wysokiej jakości termopolirytuanu i poliwęglanu który zapewnia naprawdę wysoką ochronę, posiadając swobodny dostęp do wszystkich interfejsów. Zachowując niezwykle wygodne
i funkcjonalne użytkowanie, posiadając zintegrowane przyciski.
Plecki etui posiadają specjalną powłokę odporną na ścieranie jak również na zbieranie odcisków palców czy innych zabrudzeń. Wzmocnione narożniki zapewniają ochronę w przypadku upadku. Poza tym etui dobrze leży w dłoni a minimalne gabaryty i lekka waga pomagają zachować lekkość i smukłość telefonu przy odpowiednim zachowaniu niezniszczalnego zabezpieczenia.

Poza tym większość tego rodzaju etui wyposażona jest w specjalne materiały absorbujące wstrząsy, które to nawet przechodzą przez specjalne testy co pozwala sprawdzić ich wytrzymałość. Po takiej próbie otrzymane certyfikaty są gwarantem niezniszczalnej ochrony dla naszego przyjaciela.

Zdarzają się też coraz częściej pancerniaki które są zakładane nie tylko na plecki ale również na wyświetlacz ekranu… zamykając go w całości (pod kątem 360stopni) . Co jednocześnie zapewnia pancerną ochronę szklanego wyświetlacza który to jest niezwykle delikatny i kruchy a jednocześnie szczególnie narażony na popękanie czy uszkodzenie mechaniczne.
A przecież bez niego żadna z przypisanych funkcji nie będzie działała odpowiednio.

Rodzaj powyższych etui, które mają służyć w ciężkich warunkach sprawdzą się znakomicie u osób lubiących żyć ekstremalnie, szybko i ryzykownie a nawet wściekle. Są to produkty bardzo zaawansowane, odpowiednio testowane poprzez zrzucanie z naprawdę dużych wysokości, jest to odpowiednio potwierdzone i udokumentowane. Natomiast sami producenci często dają długą gwarancję na te oto produkty co tylko potwierdza ich solidną posługę, przydatność oraz funkcjonalność.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.