Czy firma kurierska może działać sprawniej? Tak, z Deliveo!

Antoni Kwapisz
18.06.2021

Polacy coraz chętniej wybierają zakupy on-line. Ilość przesyłek, które muszą dotrzeć do klienta na czas, jest ogromna. Firmy kurierskie często nie nadążają z obsługą zleceń. Czy można temu zapobiec?

Usprawnienie procesów obsługi

Chcąc poprawić wydajność obsługi klienta w firmie kurierskiej, niezbędne jest wdrożenie procedur usprawniających pracę. Pomoże w tym courier management system od Deliveo. System wysyłki do domu to oprogramowanie, na które składa się interfejs serwisu z funkcjonalną stroną internetową, system zarządzania kurierami oraz obsługa klienta, który ma tu możliwość rejestracji, wyceny usługi, zamówienia kuriera i pobrania faktury. System dostawy do domu uwzględnia wszystkie elementy, które umożliwiają kompleksową realizację zlecenia. Wszystkie, wprowadzanie do programu dane przetwarzane są w czasie rzeczywistym.

Jak działa delivery software?

Po wejściu na stronę klient wprowadza dane dotyczące przesyłki, takie jak waga oraz wymiary. Courier software wycenia paczkę, a następnie umożliwia ustalenie czasu jej nadania i dostarczenia do adresata, a także pobrania naklejki pocztowej. Przez cały okres realizacji zlecenia klient może śledzić przesyłkę. Delivery software pozwala na wysłanie SMS lub maila do klienta po dostarczeniu paczki. Kurier może zarejestrować w nim odbiór i odczyt kodu kreskowego bez konieczności wypełniania druków. Wszystkie dane widoczne są na bieżąco dla właściciela firmy kurierskiej, który może natychmiast reagować w przypadku problemów z dostawą. System umożliwia także generowanie raportów i śledzenie trasy kurierów.

Czy warto zdecydować się na system od Deliveo?

Software wysyłki do domu gromadzi wszystkie informacje o pracownikach, przesyłkach i dostawach. Przydziela kurierom zlecenia – tak, by optymalnie usprawnić proces dostarczania paczek i planowania kursów. Przekłada się to na zwiększenie ilości zleceń, które mogą zostać zrealizowane. Program jest wielojęzyczny i obsługuje różne waluty. Dzięki temu przyjmowanie przesyłek za pobraniem jest znacznie ułatwione. Software courierski ma również wpływ na zwiększenie satysfakcji klienta i wyników firmy kurierskiej, gdyż zwiększa wydajność pracowników.

Software dostawy do domu to doskonały sposób na optymalizację pracy firmy kurierskiej w każdym aspekcie działalności – od poprawy wydajności, po zwiększenie satysfakcji klienta.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.