Czy Twoja partnerka próbuje Cię kontrolować? Zwróć uwagę na te sygnały

Jerzy Biernacki
27.07.2020

Mało który mężczyzna lubi być kontrolowany – a już szczególnie w związku. Nie brakuje jednak kobiet, które mają nieodpartą potrzebę stałego nadzorowania swojego faceta. Może to wynikać na przykład z przykrych doświadczeń (zdrada) lub cech charakteru (władczy, zaborczy). Niektóre panie są jednak w tym kontrolowaniu na tyle dobre, że naprawdę trudno jest dostrzec ewidentne sygnały świadczące o zbyt ochoczym ingerowaniu w życie faceta. Na co zatem powinieneś zwrócić baczną uwagę? Sprawdź w naszym poradniku.

Przeglądanie telefonu

Nie robi tego oczywiście w sposób nachalny i obcesowy. Jest dyskretna, prosi Cię o udostępnienie telefonu, bo jej się akurat rozładował, a musi coś pilnie sprawdzić w Internecie. Rada: jak już odda Ci telefon, to przejrzyj ostatnio otwarte karty (może to być np. okno Twojego komunikatora internetowego).

Dzwonienie do pracy

Dzwoni, bo chce zapytać, jak Ci mija dzień? Niekoniecznie! W tym działaniu może być ukryty podtekst. Kobiety świetnie potrafią wsłuchać się w dźwięki w tle i rozpoznać, czy pochodzą ze środowiska biurowego czy może z restauracji.

Sprzątanie samochodu

Zazwyczaj robisz to sam, ale Twoja partnerka od pewnego czasu deklaruje chęć dokładnego wysprzątania wnętrza auta – o czym może to świadczyć? Najprawdopodobniej postanowiła skontrolować, czy w środku nie znajdują się długie włosy w bynajmniej nie takim kolorze, jak jej. Kobiety mają też bardzo wyczulony węch, dlatego bez trudu zwrócą uwagę na zapach obcych perfum.

Niby spontaniczne spotkania

A to natraficie na siebie na mieście, a to pod wejściem do Twojego biurowca, a to na siłowni, na której ćwiczysz. Jeśli takie sytuacje regularnie się powtarzają, to możesz mieć pewność, że nie ma w nich przypadku. Jest to element kontroli. Twoja partnerka chce po prostu wiedzieć, co i z kim robisz.

Proponowanie spotkań ze znajomymi z Twojej pracy

Ma to na celu zlustrowanie całego środowiska, w którym się na co dzień obracasz. Kobiety są świetnymi obserwatorkami i potrafią bezbłędnie rozpoznać, że np. jedna z Twoich koleżanek jest Tobą wyraźnie zauroczona – nawet jeśli Ty nie zdajesz sobie z tego sprawy. Takie spotkania mają więc bardzo konkretny cel i nie chodzi wcale tylko o poznanie Twoich współpracowników.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.