Czy w tych czasach nadal warto korzystać z usług biura matrymonialnego?

Remigisz Szulc
20.04.2020

Biura matrymonialne należą do tej grupy działalności, które szczególnie mocno ucierpiały wskutek rozwoju Internetu. Gros ich potencjalnych klientów przeniosła się na portale randkowe i do mediów społecznościowych, które w znacznym stopniu mogą zastąpić usługę biura. Mimo to w całym kraju nadal działa sporo biur matrymonialnych, które wcale nie narzekają na brak klientów. Faktem jest, że na tego typu usługi cały czas istnieje zapotrzebowanie. Dowiedz się, kiedy szczególnie warto skorzystać z pomocy biura matrymonialnego.

Gdy szukasz osoby w średnim lub dojrzałym wieku

Z usług tradycyjnych biur matrymonialnych korzystają osoby w każdym wieku, ale rzeczywiście większość klientów stanowią Ci, których trudno już uznać za młodzieniaszków. Ludzie w średnim i dojrzałym wieku, choć często obyci z Internetem, mimo wszystko bardziej cenią sobie osobisty kontakt z doradcą matrymonialnym i szukanie miłości w świecie offline. Czują się dzięki temu bezpieczniej, taka ścieżka poszukiwań wydaje się im bardziej romantyczna.

Kiedy preferujesz indywidualne podejście

To bardzo duża zaleta tradycyjnych biur matrymonialnych. Doradca może się w 100% skupić na potrzebach i oczekiwaniach klienta, czego nie zastąpi nawet najlepiej dopracowany algorytm. Jeśli wolisz rozmawiać z prawdziwym człowiekiem, potrafisz się przed nim otworzyć i chcesz, aby ktoś rzetelnie określił Twój profil, to wizyta w biurze matrymonialnym może być naprawdę świetnym pomysłem.

Kiedy nie masz czasu samodzielnie szukać miłości

Mitem jest twierdzenie, że z usług biur matrymonialnych korzystają wyłącznie emeryci, osoby słabo wykształcone, bojące się Internetu, wycofane społecznie, mające różnego rodzaju zaburzenia osobowościowe. Prawda jest zupełnie inna. Dużą grupę klientów biur stanowią ludzie sukcesu, którzy doskonale radzą sobie chociażby w biznesie czy rozwijają swoje kariery zawodowe.

Są jednak przez to tak bardzo zapracowani, że zwyczajnie nie mają już czasu na to, aby stworzyć profil w Internecie, a następnie odpowiadać na wiadomości czy analizować oferty zgłaszających się kobiet lub mężczyzn. Wolą, aby zrobił to za nich ktoś, kto jest ekspertem w tej dziedzinie. I tak właśnie trafiają do biura matrymonialnego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.