Czy warto zabrać całą rodzinę na termy?

Maciej Piwowski
21.11.2022

Termy, czyli kompleksy basenowe zasilane wodą termalną, to wielka atrakcja i jedna z nowych turystycznych wizytówek naszego kraju. Polska zaczyna słynąć w Europie z efektownych obiektów termalnych, w których można zażyć kąpieli w najwyższej jakości wodzie pochodzącej z głębokich ujęć, naturalnie podgrzanej przez magmę. Wizyta na termach wciąż kojarzy się z rozrywką dla osób dorosłych, ale my mamy argumenty, które przekonają Cię do wybrania się tam całą rodziną.

Mnóstwo atrakcji dla dzieci

W nowoczesnych kompleksach termalnych znajdziemy całe strefy zaprojektowane z myślą o najmłodszych gościach. Nie brakuje więc zjeżdżalni dla dzieci w różnym wieku, dzikich rzeczek, mini baseników i innych atrakcji, które zaangażują Twoje pociechy na wiele godzin.

W termach można spędzić cały dzień

Kompleksy termalne, zwłaszcza te z najwyższej półki, dbają o to, aby goście nie mogli narzekać na nudę – i to niezależnie od tego, w jakim są wieku. Dorośli na pewno docenią olbrzymią przyjemność z kąpieli w gorącej, idealnie czystej, nasyconej minerałami wodzie. Dzieci w tym czasie mogą szaleć w swoich strefach pod czujnym okiem ratowników.

Oczywiście na terenie każdego takiego kompleksu są punkty gastronomiczne, dlatego zabawy nie musi przerywać nawet burczenie w brzuchu.

Fajny wyjazd np. na weekend

Coraz więcej kompleksów termalnych zachęca swoich gości do spędzenia w nich kilku dni. W tym celu powstają komfortowe obiekty noclegowe zlokalizowane na terenie tego samego kompleksu. Jeśli więc szukasz jakiegoś ciekawego pomysłu na weekendowy wypad za miasto, to termy wydają się być naprawdę kuszącą propozycją.

Spory wybór kompleksów termalnych w różnych zakątkach Polski

Co prawda zagłębiem basenów termalnych jest Podhale, a dokładnie okolice Zakopanego, to mieszkając w północnej Polsce wcale nie trzeba jechać aż tak daleko. Również w centralnej części naszego kraju znajdziemy ciekawe kompleksy termalne, które kuszą mnóstwem atrakcji, a przede wszystkim wysokiej jakości wodą o właściwościach terapeutycznych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie