Czym jest Android Auto? Jak to działa?

Jerzy Biernacki
17.02.2021

Współczesne samochody dają nam bardzo szerokie możliwości w zakresie korzystania z urządzeń pokładowych za pośrednictwem smartfonu. Szczególnie komfortowa z punktu widzenia kierowcy jest sytuacja, w której samochodowy system infotaiment jest w pełni kompatybilny z urządzeniem mobilnym. Temu właśnie służy Android Auto. Dowiedz się, co to właściwie jest i jak z tego korzystać.

Co musisz wiedzieć o Android Auto?

Android Auto jest aplikacją od Google, która obecnie jest domyślnie instalowana na wszystkich smartfonach z systemem operacyjnym Android (na inne można ją pobrać ze sklepu Google Play). Idea jest taka, aby dzięki nawigacji podłączyć telefon do samochodowego systemu inforozrywki i dzięki temu móc z niego bezpiecznie i wygodnie korzystać podczas jazdy – na przykład odbierać połączenia, odtwarzać muzykę ze Spotify, odbierać SMS-y i maile etc.

Po połączeniu telefonu z samochodem można sterować poszczególnymi funkcjami czy to przy pomocy ekranu dotykowego, czy przycisków na kierownicy i konsoli centralnej. W grę wchodzi również wydawanie komend  głosowych Asystentowi Google.

Dzięki Android Auto można bardzo łatwo przenieść swoje biuro do samochodu oraz uzupełnić system infotaiment auta o nowe, przydatne funkcje, jak:

  • odtwarzanie muzyki,
  • obsługa komunikatorów,
  • odbieranie i wykonywanie połączeń,
  • odbieranie i wysyłanie SMS-ów,
  • korzystanie z nawigacji Google Maps.

Jak uruchomić Android Auto w samochodzie?

Przede wszystkim potrzebujesz samochodu, który wspiera tę aplikację. W przypadku starszych aut jest to mało prawdopodobne. Wówczas można pomyśleć o zakupie odtwarzacza radiowego z rozbudowanym systemem infotainment i wyświetlaczem dotykowym, który jest kompatybilny z Android Auto.

Jeśli natomiast Twój samochód wspiera tę aplikację, a sam masz smartfon z systemem Android 5.0 lub późniejszym, to wystarczy sparować telefon z systemem infotainment w samochodzie poprzez kabel USB lub – w nowszych autach – Bluetooth. Po potwierdzeniu sparowania na ekranie smartfonu możesz już zacząć korzystać z poszczególnych funkcji, których ikony będą wyświetlane na ekranie dotykowym w kokpicie auta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.