Dieta odchudzająca dla mężczyzn – ogólne jej zasady i gdzie można zamówić gotową dietę z dostawą do domu?

Krzysztof Jagielski
26.08.2022

nie dodaje. Dlatego tak ważne jest zdrowe odżywianie i jeśli tylko jest chęć i możliwość – wprowadzenia diety do codziennego menu. Sprawdź, jakich zasad należy trzymać się podczas diety i czy można zamówić przygotowane posiłki dietetyczne z dostawą do domu.

Otyłość u mężczyzn – złe nawyki żywieniowe

Wydłużanie czasu pracy, ciągła gonitwa za pieniądzem, stres to główne powody sprzyjające złym nawykom żywieniowym, a co za tym idzie – nadwadze i otyłości. W szczególności właśnie mężczyźni są na to narażeni. Nie ma na nich tak sporej presji, jak na kobiety, jeśli chodzi o odchudzanie. Niestety nadwaga i otyłość to nie tylko brak idealnych gabarytów, ale także problemy zdrowotne, na które wszyscy jesteśmy narażeni.

Dużym problemem z wprowadzeniem zdrowego odżywiania jest brak pomysłów na posiłki, a wręcz zbyt mało czasu, aby je przygotować. Rozwiązaniem krótko, czy długofalowym może być catering dietetyczny, który można zamówić z dostawą do domu choćby z firmy Light Catering. Jeśli zdecydujesz się na taki model odżywiania, otrzymasz posiłki pod same drzwi i nie będzie już potrzeby martwienia się o zakupy, czy brak czasu na przygotowanie zdrowego jedzenia.

Duże porcje posiłków u mężczyzn

Panowie już raczej z przyzwyczajenia jedzą duże porcje posiłków, zupełnie zresztą niepotrzebnie, ponieważ ich potrzeby energetyczne nie są aż tak wysokie. Nie można tu oczywiście wszystkich wrzucić do jednego worka, ponieważ potrzeby energetyczne mężczyzny wykonującego ciężką pracę fizyczną, a tego, który cały dzień spędza za biurkiem, są nieporównywalne. Panowie nie zwracają także uwagi na regularność, a przecież bardzo ważne jest, aby jeść posiłki o stałych porach i najlepiej, aby było ich w ciągu doby pięć – trzy główne (śniadanie, obiad, kolacja) i pomiędzy nimi dwie przekąski.

Wyznaczanie celów – metoda małych kroków

Mężczyznom gorzej idzie zmiana schematów odżywiania, dlatego też najlepiej by wyznaczali sobie niewielkie cele. Kiedy zacznie udawać im się ich realizowanie, z tym większą łatwością będą wyznaczać kolejne. Koniecznie należy wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe i najlepiej byłoby wprowadzić nieco aktywności fizycznej. Może zacząć od spaceru, by z czasem spróbować jazdy na rowerze, czy biegania.

Komponowanie posiłków i wyliczanie kalorii nie jest zbyt zajmujące, szczególnie panowie szybko się zniechęcają. Dobrze więc choć na początek wypróbować dietę przygotowaną przez Light Catering, może z czasem będzie łatwiej.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie