Dlaczego choć raz powinieneś odwiedzić barbera?

Maciej Piwowski
27.12.2021

Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś u barbera, ale ograniczasz się do wizyt w standardowym salonie fryzjerskim, to dobrze radzimy: nadrób zaległości. Prawdopodobnie od wielu lat żyjesz w błogim przeświadczeniu, że Twoja fryzura jest świetna, a dobry fryzjer to taki, który jest tani. Już jednorazowa wizyta u polecanego barbera może całkowicie zburzyć ten pogląd i otworzyć Ci oczy na kwestię męskiego image’u. Dlaczego warto? Oto najważniejsze argumenty.

Zupełnie nowy styl

Wizyta u barbera jest wskazana choćby dlatego, że powinieneś poznać wizję swojej fryzury stworzoną przez kogoś innego. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy od kilkunastu lat strzyżesz się zawsze tak samo i czujesz, że czas na zmiany. Nie oszukujmy się: większość fryzjerów ma dość ograniczone możliwości w zakresie kreatywności i strzyże „na jedno kopyto”. Dobry barber często ma natomiast zupełnie inne postrzeganie dobrego stylu, które może (choć oczywiście nie musi) przypaść Ci do gustu.

Może dasz się namówić na zapuszczenie zarostu?

Salony barberskie kojarzą się przede wszystkim ze stylizacją brody, co jednak nie jest prawdą – odwiedzają je również panowie, którzy nie noszą zarostu. Jeśli masz tak samo, to koniecznie porozmawiaj z dobrym barberem o ewentualnym zapuszczeniu przez Ciebie brody. Być może ekspert oceni, że masz do tego idealną twarz oraz rodzaj zarostu.

Odrobina przyjemności

Wizyta u barbera jest jedną z najłatwiej dostępnych, niezobowiązujących męskich przyjemności. Wszyscy wiemy, jak to wygląda u fryzjera – szybkie strzyżenie i do domu. U barbera – przynajmniej w tych dobrych salonach – jest zupełnie inaczej. Stylista najpierw Cię wysłucha, następnie przedstawi Ci swoją wizję i będzie ją realizować przez minimum godzinę, bo tyle trwa standardowa wizyta u barbera. W tym czasie będziesz nie tylko strzyżony, ale też pielęgnowany dobrej jakości kosmetykami.

Dobry barber potrzebuje tyle czasu, ponieważ dobiera dla swoich klientów niebanalne fryzury, często trudne technicznie, wykorzystując do tego szereg narzędzi: różne rodzaje nożyczek i maszynek, brzytwę, szczotki, upięcia etc. Dlatego gołym okiem można odróżnić mężczyznę, który właśnie wyszedł od barbera i tego, który odwiedził standardowy zakład fryzjerski.

Przekonany? W takim razie czas znaleźć odpowiedniego barbera w Twojej okolicy. To może być początek dużych zmian w Twoim wyglądzie!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.