Dlaczego powinieneś zaproponować żonie babski wyjazd?

Antoni Kwapisz
28.06.2021

W wielu związkach to mężczyźni mają zapewnioną większą dozę swobody. Nikogo nie dziwi, gdy facet urządza sobie męski wyjazd z kolegami i wraca do domu w stanie mocno wskazującym. Gdy jednak na taki pomysł wpadnie kobieta, to może się spodziewać głupich komentarzy. Jeśli zależy Ci na tym, aby utrzymywać partnerskie relacje z żoną, to przy najbliższej okazji sam wyjdź z inicjatywą, aby wybrała się na babski wyjazd z koleżankami. Dlaczego warto jej to zaproponować?

Pozytywnie ją zaskoczysz

Wyobraź sobie minę Twojej żony, gdy powiesz jej, że ma się spakować i dzwonić do koleżanek, bo fundujesz jej babski wyjazd np. do hotelu SPA. Na pewno będzie mocno zaskoczona, a już zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś jej takich niespodzianek.

Wybierz też odpowiedni moment – niech to będzie czas, gdy Twoja żona jest wyraźnie zmęczona, ma dość obowiązków domowych i pracy, narzeka na brak przestrzeni do odpoczynku, przebąkuje, że chętnie by gdzieś wyjechała. W ten sposób udowodnisz, że jej słuchasz.

Pokażesz, że doceniasz jej codzienne starania

Kobietom bardzo często wydaje się, że faceci w ogóle nie dostrzegają ich wysiłków – zwłaszcza, gdy podział ról przewiduje, że to ona zajmuje się domem i wychowaniem dzieci. Możesz jej łatwo udowodnić, jak bardzo się myli. Proponując jej babski wyjazd pokażesz, że doceniasz to, co robi w domu, że widzisz jej zmęczenie, że chcesz, aby nareszcie mogła naładować baterie i złapać dystans do codzienności.

Odpoczniecie od siebie

To również dobry powód, dla którego warto zaproponować żonie babski wyjazd. Nawet najlepsze związki od czasu do czasu potrzebują od siebie odpocząć, aby się za sobą stęsknić i uniknąć wiszącej w powietrzu awantury. Jest to szczególnie ważne w czasach pandemii, która przecież pozamykała nas w domach, skazała na ciągłe przebywanie ze sobą i uniemożliwiła swobodne podróżowanie, uprawianie hobby etc.

Będziesz mieć trochę czasu dla siebie

Pewnie, że w tej propozycji musi być trochę prywaty. Babski wyjazd żony może przynieść korzyści także Tobie. Będziesz mieć okazję, aby trochę poleniuchować, zaprosić kolegów na mecz czy nadrobić zaległości w pracy. Obojgu Wam taki wyjazd wyjdzie więc na dobre.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.