Dlaczego w Twojej garderobie MUSI znaleźć się cienki golf?

Piotr Kowalczyk
15.11.2021

Cienkie męskie golfy są klasyką elegancji, która po latach zapomnienia triumfalnie wraca do kolekcji największych marek odzieżowych. Wciąż jednak wielu panów nie ma do nich przekonania, co wynika głównie z tego, że nie wiedzą, jak nosić taki golf. Jeśli jeszcze nie masz tego elementu garderoby, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Dlaczego warto? Najważniejsze argumenty znajdziesz w naszym poradniku.

Pasuje do wielu męskich stylizacji

Cienki golf to wyjątkowo uniwersalny element męskiej garderoby. Z powodzeniem możesz go zakładać do pracy, na randkę, na spacer po mieście, do galerii handlowej, kina czy nawet na mniej zobowiązującą imprezę rodzinną. Pod tym względem z golfem może się równać tylko dobrze dopasowana koszula.

Świetnie podkreśla sylwetkę

Specyfiką cienkich golfów jest to, że idealnie przylegają do ciała. Wielu panom może to oczywiście przeszkadzać – mamy tutaj na myśli tych, którzy trochę się zaniedbali i nie bardzo mają się czym pochwalić. Jeśli jednak jesteś w formie, masz męską sylwetkę, to golf efektownie ją podkreśli, dodając Ci pewności siebie.

Golf i marynarka = niezobowiązująca elegancja

Golf połączony z marynarką i spodniami typu chino to bardzo dobry wybór na co dzień, jeśli nie musisz wyglądać oficjalnie, natomiast chcesz prezentować się efektownie i schludnie. Taka stylizacja pasuje i do biura, i do restauracji. Tworząc ją masz pewność, że wyglądasz dobrze, męsko i stosownie do sytuacji.

Będziesz go nosić przez większą część roku

W polskich warunkach klimatycznych cienki golf urasta do rangi ubrania, które można nosić przez niemal okrągły rok – poza okresami upałów. To dobry wybór na jesień, wiosnę oraz oczywiście zimę, który z powodzeniem możesz zestawić i z marynarką, i z lekką pikowaną kurtką.

Nie wydasz na niego majątku

Elegancki golf dobrej jakości można kupić już za około 100-120 złotych. Jeśli jednak celujesz w model wykonany z wełny merynosa (merino), to przygotuj się na wydatek rzędu od około 200 złotych wzwyż. Wciąż jednak nie jest to cena zaporowa, zwłaszcza jak na tak uniwersalny element męskiej garderoby.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.