Dlaczego warto chodzić na strzelnicę?

Andrzej Winnicki
29.10.2021

Jeśli nigdy nie byleś na strzelnicy sportowej, a zacząłeś czytać ten artykuł, to najwyraźniej rozważasz taką opcję. I bardzo dobrze, ponieważ regularne wizyty na strzelnicy są pod kilkoma względami świetnym pomysłem. Dlaczego warto rozpocząć swoją przygodę ze strzelectwem sportowym? Sprawdź najważniejsze argumenty.

To rewelacyjna forma relaksu

Paradoksalnie strzelanie, czyli jakby nie patrzeć działanie ofensywne, wręcz agresywne, działa na mózg antystresowo. Gdy wiesz, że nie jesteś w sytuacji zagrożenia, to możesz się całkowicie zrelaksować. Oczywiście nie u każdego strzelanie sportowe wywoła taki efekt, jednak na pewno warto spróbować. Jeśli masz bardzo stresującą pracę, Twoje nerwy są strasznie napięte i szukasz ujścia dla nagromadzonych emocji, to koniecznie odwiedź lokalną strzelnicę sportową i sprawdź, czy to hobby dla Ciebie.

Każdy facet powinien umieć obchodzić się z bronią

Ten argument może się wydawać kontrowersyjny, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Umiejętność strzelania i obsługi broni palnej do niedawna była traktowana, jako coś oczywistego. Wszystko zmieniło się wraz z rezygnacją z powszechnego poboru do wojska. Dziś coraz mniej młodych mężczyzn ma jakiekolwiek pojęcie o posługiwaniu się bronią, a jedyną „wiedzę” na ten temat czerpią z filmów oraz gier komputerowych. Jeśli chcesz zweryfikować swoje wyobrażenie o broni, to nie pozostaje Ci nic innego, jak pójść na strzelnicę sportową.

Wstęp do ubiegania się o pozwolenie na broń

Strzelnica sportowa to pierwszy przystanek na długiej i krętej drodze do uzyskania pozwolenia na broń ostrą. W Polsce mamy jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów w tym zakresie. Jeśli więc z jakiegoś powodu chcesz legalnie nabyć broń palną, to musisz zacząć od wizyty na strzelnicy – bez tego nie opanujesz umiejętności strzelania i nie zdasz testu praktycznego na patent strzelecki.

Dobra zabawa

Nie ma co demonizować strzelania – to w wydaniu sportowym może być traktowane po prostu jako forma męskiej zabawy. Nawet krótka wizyta na strzelnicy, zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie trzymał w ręku broni ostrej, jest dużym przeżyciem – można naprawdę szybko złapać bakcyla i zyskać nowe, interesujące oraz dość nietypowe hobby, przy okazji nabierając pokory w stosunku do broni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.