Dlaczego warto kupić alkomat?

Mariusz Siwko
26.09.2022

Alkomat to bardzo przydatne urządzenie, które można dziś kupić za kilkaset złotych. Na ten krok decyduje się coraz więcej osób, co wcale nie dziwi. Choć wskaźniki spożycia mocnych alkoholi w Polsce spadają, to jednak spożywamy więcej piwa i wina, po których również nie należy wsiadać za kółko. Sprawdź, dlaczego warto kupić alkomat.

Zawsze będziesz wiedział, czy możesz usiąść za kierownicą

Sens posiadania alkomatu jest tym większy, im częściej zdarza Ci się imprezować i wypijać spore ilości alkoholu. Warto wiedzieć, że większość łapanych pijanych kierowców nie piła tuż przed, ale wiele godzin wcześniej i po prostu jechała na kacu. Aby uniknąć takiego ryzyka dobrze jest mieć własny alkomat i za każdym razem badać się przed chwyceniem za kluczyki do samochodu.

Rada

Posiadanie własnego alkomatu jest wręcz obowiązkowe w przypadku zawodowych kierowców.

Przyda się podczas imprezy

I nie chodzi tutaj wcale o to, aby urządzać sobie zabawę na to, kto „wydmucha więcej”. Alkomat może się przydać w trakcie imprezy, jeśli wiesz, że następnego dnia musisz usiąść za kółkiem. Gdy urządzenie wskaże np. ponad promil alkoholu, to będzie to dla Ciebie sygnał, że czas przerwać picie i pójść do domu.

Narzędzie do samokontroli

Zakup alkomatu na pewno można polecić osobom, które często przeholowują z piciem. Jeśli regularnie zdarza Ci się spożywać alkohol aż do „odcięcia”, to zainwestuj w alkomat, dzięki któremu będziesz mógł się lepiej kontrolować. Masz ochotę na jeszcze jednego drinka? Badanie wykaże, czy rzeczywiście nie masz już dosyć.

Przydatne wyposażenie pracodawcy

Jeśli jesteś pracodawcą lub bezpośrednim przełożonym pracowników, to rozważ zakup alkomatu do celów badania trzeźwości na terenie zakładu pracy. Już sama informacja o tym, że posiadasz alkomat, powinna zadziałać prewencyjnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie