Dlaczego warto kupić drabinkę gimnastyczną?

Andrzej Winnicki
04.04.2022

Drabinka gimnastyczna kojarzy się nam przede wszystkim z czasami szkolnymi. Dziś jednak jest to bardzo pożądany element wyposażenia domu, zwłaszcza przez osoby aktywne fizycznie, które nie mają czasu, by chodzić na siłownię. Taka drabinka, wyposażona w dodatkowe elementy, pozwala kompleksowo zadbać o ciało i rozwijać praktycznie wszystkie grupy mięśniowe. Sprawdź, dlaczego warto ją kupić.

Jest uniwersalnym przyrządem do ćwiczeń

Drabinka gimnastyczna pozwala wykonywać wszystkie ćwiczenia ogólnorozwojowe, na każdą ważną partię mięśniową, czyli brzuch, nogi, barki, plecy, a nawet biceps i triceps. Wiele zależy tutaj oczywiście od jej wyposażenia, natomiast jeśli dodatkowo zainwestujesz  w np. podstawowy zestaw hantli lub kettlebells, to będziesz mógł przeprowadzić kompletny trening we własnym domu.

Super sprawdza się do ćwiczeń korekcyjnych

Drabinki gimnastyczne budzą szczególnie duże zainteresowanie wśród rodziców dzieci mających wady postawy. Z drugiej jednak strony ten problem dotyczy dziś większości dorosłych. Dlatego nawet jeśli Twoim celem nie jest zbudowanie imponującej muskulatury, ale np. tylko pozbycie się bólu pleców, to drabinka bardzo Ci w tym pomoże.

Nie zajmuje dużo miejsca

Drabinka gimnastyczna jest bardzo kompaktowym przyrządem do ćwiczeń. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że zagraci całe pomieszczenie, to w rzeczywistości zajmuje niewiele miejsca. Montuje się ją do ściany, a poszczególne elementy można zdjąć i złożyć, przechowując w garderobie i wyjmując tylko przed zaplanowanym treningiem.

Można ją zamontować praktycznie wszędzie

Szczególnie dobrym miejscem jest domowa sypialnia, w której i tak nie przebywasz w ciągu dnia, dlatego względy estetyczne schodzą na drugi plan. Drabinkę można jednak zamontować także w pokoju dziecka, w gabinecie czy wszędzie tam, gdzie mamy do dyspozycji kawałek prostej, odpowiednio wysokiej ściany.

Ile kosztuje drabinka gimnastyczna?

Za porządną drabinkę gimnastyczną z kompletem akcesoriów zapłacisz około 1000 złotych, choć na rynku można również znaleźć znacznie droższe i tańsze modele. Najważniejsze jest to, aby drabinka była dobrze wykonana, miała odpowiednią nośność (minimum 120 kilogramów) oraz zmieściła się w wyznaczonym dla niej miejscu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.