Dlaczego warto namówić na siłownię kogoś znajomego?

Piotr Kowalczyk
21.12.2022

Chodzisz na siłownię, ale miewasz poważne problemy z motywacją? To znak, że czas najwyższy poszukać kompana. Spróbuj namówić do wspólnych treningów kolegę z pracy, najlepszego przyjaciela czy choćby sąsiada. Dlaczego warto się o to postarać? Oto kilka argumentów.

Wzajemne motywowanie się do treningu

We dwóch trenuje się dużo łatwiej, co wynika ze zwykłej psychologii. Mając partnera trudniej się „ściemnia” i szuka wymówek, aby nie pójść na trening. Jeśli dziś Ci się to zdarza, to warto poszukać kogoś, z kim możesz chodzić na siłownię w te same dni i o tych samych porach. Szybko się przekonasz, że to daje świetne efekty.

Wyjście na siłownię będzie mieć w sobie coś ze spotkania towarzyskiego

Kolejnym dobrym powodem, aby wspólnie chodzić na siłownię, jest możliwość nadrobienia zaległości w rozmowie. To świetna okazja do pogadania o niczym, o pracy, o rodzinie, kobietach, hobby i tak dalej. Dzięki temu trening mija o wiele szybciej i jest mniej uciążliwy. Jeśli dziś notorycznie zdarza Ci się skrócić trening, bo się nudzisz, to z partnerem takie sytuacje raczej nie będą miały miejsca.

Pomoc przy ćwiczeniach

Pragmatycznym powodem, dla którego warto chodzić na siłownię ze znajomym, jest wspieranie się przy wykonywaniu różnych ćwiczeń. Kolega przytrzyma sztangę, gdy nie masz siły jej odłożyć, poda Ci sprzęt, poszuka odpowiedniego przyrządu – i vice versa. Na pewno widujesz takie sytuacje na siłowni i nie raz zazdrościłeś facetom, którzy ćwiczą w parach. Nic straconego!

Więcej pomysłów na efektywny trening

Razem możecie szukać jakichś planów treningowych, podsuwać sobie ciekawe pomysły na ćwiczenia, opracowywać własne treningi i oceniać ich efekty. Takie podejście na pewno ułatwi Wam szybkie wypracowanie pożądanej sylwetki, co w pojedynkę jest o wiele trudniejsze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie