Dlaczego warto płacić smartfonem?

Mateusz Nowak
11.05.2020

Na pewno zauważyłeś, że gotówka od lat jest w odwrocie. Sam być może rzadko z niej korzystać, bo jednak płacenie kartą czy przelewem jest wygodniejsze, szybsze, bezpieczniejsze, no i nie musisz mieć przy sobie drobnych. Karty płatnicze jednak także powoli zaczynają być wypierane przez smartfony. Płacenie telefonem ma kilka bardzo solidnych zalet. Jeśli więc wciąż się do tego nie przekonałeś, to nasz poradnik powinien zachęcić Cię, by przynajmniej spróbować.

Telefon masz zawsze przy sobie

Zastanów się, kiedy ostatnim razem zdarzyło Ci się zapomnieć zabrać telefon z domu czy z pracy? Pewnie nigdy! Smartfon jest dla większości z nas, jak trzecia ręka. Nie mając go przy sobie, czujemy się dziwnie, jesteśmy zaniepokojeni. To oczywiście objaw uzależnienia, ale skupmy się na płatnościach. Ponieważ masz telefon zawsze przy sobie, nie zaskoczą Cię żadne niespodzianki typu: chcesz coś kupić np. podczas spaceru, ale nie zabrałeś portfela. To super praktyczne rozwiązanie, o czym najlepiej świadczy fakt, że osoby płacące telefonem na dobre rozstają się z tradycyjnymi kartami.

Wolność od portfela

Z tym portfelem zawsze jest problem. Zajmuje sporo miejsca, trzeba o nim pamiętać, a gdy np. wybieramy się na rower czy pobiegać, to w zasadzie nie wiadomo, co z nim zrobić. W dobie płatności smartfonem bez żalu możesz całkowicie zrezygnować z noszenia portfela. Jedyną jego funkcją pozostało przechowywanie dokumentów, choć i to wkrótce odejdzie do lamusa, gdy wszyscy przejdziemy na dokumenty w formie elektronicznej.

Ścisła kontrola wydatków

Płacenie telefonem jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią mieć stałą kontrolę nad swoimi finansami. Aplikacje do płatności smartfonem oferują szereg funkcji pozwalających np. katalogować wydatki, ale też gromadzić oszczędności. Takich narzędzi jest mnóstwo, co z pewnością przyda się osobom chcącym odpowiedzialnie zarządzać budżetem domowym.

Wszystkie karty w jednym urządzeniu

To niezaprzeczalna zaleta płacenia telefonem, która ściśle wiąże się zarówno z wygodą, jak i kontrolą wydatków. Do aplikacji płatniczej możemy podpiąć wszystkie posiadane karty, np. bankomatową, kredytową i walutową. Płacąc za zakupy w sklepie po prostu wskazujemy, która karta ma zostać obciążona. Jest to bardzo funkcjonalne, a w dodatku chroni Cię przed nieprzyjemną sytuacją braku środków na koncie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.