Dlaczego warto postawić na kamery POE?

Remigisz Szulc
31.08.2023

Kamery wspierające technologię POE to szczególnie polecane rozwiązanie do monitoringu pomieszczeń, terenu wokół domu czy firmy. Jeśli przymierzasz się do zbudowania takiego systemu, a już zwłaszcza samodzielnie, to od razu postaw na kamery POE. Jakie są ich zalety? Sprawdź to w naszym poradniku.

Jeden kabel = mniej pracy

Podstawową zaleta kamer POE jest to, że zasila się je za pośrednictwem jednego kabla, a dokładnie przewodu LAN. Tym samym przewodem dostarczany jest sygnał Internetu, co znacząco upraszcza instalację i przyspiesza wykonanie systemu monitoringu.

Stabilność połączenia

Nawet jeśli masz super szybkie Wi-Fi, to prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, że połączenie przewodowe jest o wiele stabilniejsze – a to powinien być kluczowy argument przy wyborze elementów systemu monitoringu.

Niski koszt wykonania instalacji

Wynika to nie tylko z braku konieczności prowadzenia dodatkowego przewodu zasilającego (i często zakupu dedykowanego zasilacza), ale też z niższej ceny samej kamery POE w porównaniu z kamerą Wi-Fi. Jeśli Twój router wspiera POE, to nie będziesz potrzebować nawet switcha POE.

Możesz zamontować kamery nawet tam, gdzie nie dociera sygnał Wi-Fi

Naturalną alternatywą dla kamer POE są te łączące się z siecią Wi-Fi. Problem w tym, że sygnał bezprzewodowego Internetu często nie dociera w bardziej odległe sektory ogrodu czy w okolice ściany położonej kilkanaście metrów od routera. W takiej sytuacji nie ma w zasadzie wyboru i należy postawić na kamery POE.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie