Dlaczego warto spędzać więcej czasu z rodziną?

Mariusz Siwko
20.05.2021

Masz rodzinę, ale ostatnio poświęcasz jej bardzo mało czasu? To może być spowodowane natłokiem obowiązków. Nie dopuść jednak do tego, aby Twoje relacje z najbliższymi się nadmiernie rozluźniły. Szczęśliwa rodzina jest warunkiem satysfakcji życiowej większości facetów. Za tym, aby spędzać więcej czasu z dziećmi i partnerką przemawiają także inne argumenty, które wymieniamy w naszym poradniku.

Spokojna głowa

Jeśli na co dzień dużo pracujesz, to fajnie byłoby, gdybyś mógł w godzinach pracy skupić się tylko na swoich obowiązkach służbowych. Warunkiem tego jest utrzymywanie dobrych i bliskich relacji z rodziną. Wiesz wtedy, że w domu nie czeka na Ciebie żaden konflikt, że masz oparcie w bliskich osobach, że po powrocie przywitają Cię stęsknione i uśmiechnięte dzieci, że partnerka nie będzie robić Ci żadnych wyrzutów. Spokój jest bezcenny.

Lekarstwo na stres

Czujesz, że stres niszczy Cię od środka? W takim razie koniecznie musisz wypróbować najlepsze lekarstwo, jakim jest spędzanie większej ilości czasu z ludźmi, których kochasz. Szybko się przekonasz, że podczas zabawy z dziećmi nie myślisz o pracy, a romantyczny wieczór z partnerką pozwala Ci całkowicie zapomnieć o wrednym szefie czy niesolidnych kontrahentach.

Idealna forma wypoczynku

Wielu facetów wychodzi z założenia, że ponieważ są skrajnie zmęczeni, to zasługują na odpoczynek przed telewizorem, najlepiej w samotności. To błąd, ponieważ taka forma wypoczynku jest nieefektywna. Dużo lepszym pomysłem jest odpoczywanie w sposób aktywny, w towarzystwie rodziny.

Zwróć uwagę, że zmęczone nie jest Twoje ciało, ale przede wszystkim głowa. Musisz mieć odskocznię od codziennych obowiązków i stresów, a taką mogą być dla Ciebie najbliżsi. Nie wierz nam na słowo – po prostu przy najbliższej okazji sprawdź, czy po spędzeniu np. całej soboty z dziećmi nie czujesz się dużo lepiej i nie masz więcej energii do pracy. Założymy się, że tak właśnie będzie.

Wsparcie najbliższych w trudnych momentach

Utrzymując bliskie relacje z rodziną budujesz fundament, na którym będziesz mógł się oprzeć w sytuacjach kryzysowych. Straciłeś pracę? Masz problem z realizacją jakiegoś dużego zlecenia? Zachorowałeś? W takich momentach wsparcie rodziny jest bezcenne, a skorzystasz z niego tylko wtedy, gdy zadbałeś o zacieśnienie relacji z najbliższymi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.