Dobierz najlepszą fryzurę do Twojego kształtu twarzy!

Mariusz Siwko
24.11.2017

Nie ważne, czy masz wygląd Apolla, czy stać Cię na drogie ciuchy i czy jeździsz świetną furą. Jest taki element, o który musisz dbać bez względu na wszystko. To oczywiście fryzura. Schludna, zadbana, a także idealnie dopasowana do kształtu Twojej twarzy. Wielu facetów ma z tym problem, a fryzjerzy nie zawsze potrafią dobrze doradzić. Dlatego stworzyliśmy krótki poradnik. Dowiedz się, jaka fryzura będzie najlepsza w zależności od tego, jaki masz kształt twarzy.

Twarz podłużna

Kluczowe jest dobranie fryzury, która dodatkowo nie wydłuży Twojej twarzy. Dlatego stawiaj na tylko lekko uniesione uczesanie (nie przesadzaj z żelem) oraz nieco dłuższe boki. To sprawi, że buzia wyda się odrobinę szersza.

Rada

Długa broda nie jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli lubisz zarost, to stawiaj na klasyczny trzydniowy.

Twarz owalna

Jeśli masz taki kształt twarzy, to możesz się uznać za szczęściarza. Będzie Ci dobrze w praktycznie każdej fryzurze – krótkiej, dłuższej, uniesionej. Bardzo fajnie sprawdzi się też bujna broda. Uważaj tylko na grzywkę i szersze boki, ponieważ taka fryzura może nadać Twojej twarzy bardziej okrągły kształt.

Twarz diamentowa

Celem w doborze fryzury powinno być optyczne zwężenie czoła, które jest dominujące i nieco zaburza proporcje. Dlatego świetnym wyborem będzie dla Ciebie tzw. artystyczny nieład. Możesz sobie pozwolić na noszenie nieco dłuższych włosów, niedbale zaczesanych przy pomocy żelu czy pasty. Fajnie będziesz wyglądać zarówno z uniesioną grzywką, jak i zaczesaną na bok.

Twarz okrągła

Powszechnie jest uważana za dość problematyczną. Na pewno nie decyduj się na fryzurę „na zapałkę”, ponieważ Twoja twarz będzie optycznie mocno napuchnięta. Lepszym wyborem są fryzury wydłużające buzię, czyli mocno wygolone bo bokach i wyższe na czubku głowy. Bardzo ciekawie będą prezentować się różnego rodzaju fale i przedziałki po boku. Twoim sprzymierzeńcem jest także długa broda.

Twarz kwadratowa

W tym przypadku należy lekko wydłużyć twarz, ale bez efektu jej poszerzania. Całkiem niezłym wyborem będzie krótkie cięcie, czyli tzw. „zapałka”. Jeśli wolisz dłuższe fryzury, postaw na skrócone (nawet wygolone do skóry) boki i podwyższoną górę. Możesz sobie także pozwolić na niedbałe fale, z grzywką lekko opadającą na czoło z jednej strony.

Dobór odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy jest bardzo ważny, ponieważ to bezpośrednio przełoży się na atrakcyjność Twojej osoby w oczach innych. Tutaj nie ma miejsca na przypadek!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.