E-bike – dlaczego warto go kupić?

Marek Szydełko
18.05.2021

E-bike, czyli rower elektryczny, to coraz częstszy widok na polskich ulicach. Jeszcze do niedawna ceny takich rowerów przerażały, ale dziś spokojnie można poszukać porządnego modelu dla dorosłego w cenie do 5000 złotych. Zastanawiasz się, czy e-bike jest dla Ciebie? Sprawdź argumenty przemawiające za jego zakupem.

Super komfort jazdy

E-bike jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią się męczyć. Co prawda pokonanie dłuższego odcinka bez używania siły mięśni jest niemożliwe, ale jednak napęd elektryczny znacząco ułatwia sprawę. Jeśli lubisz jeździć na rowerze, natomiast kondycja nie pozwala Ci na urządzanie sobie dalekich wycieczek, to taki sprzęt jest zdecydowanie dla Ciebie.

Idealny na dojazdy do pracy

To podstawowa funkcja roweru elektrycznego. W okresie od wiosny do jesieni spokojnie możesz przesiąść się na e-bike i dojeżdżać nim do pracy – nawet jeśli musisz mieć na sobie garnitur. Nie spocisz się, nie zmęczysz, a przy okazji ominiesz korki. Rower elektryczny sprawdzi się nawet wtedy, gdy dojeżdżasz do pracy w mieście z sąsiedniej miejscowości.

Alternatywa dla komunikacji miejskiej

Na zakup roweru elektrycznego powinny się zdecydować osoby, które na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej, ale widzą, że nie jest to ani komfortowe, ani tym bardziej tanie. W takiej sytuacji inwestycja w e-bike może się bardzo szybko zwrócić. To dużo szybszy i wygodniejszy środek transportu (może poza dniami, gdy jest zimno i leje deszcz). E-bike pozwoli Ci korzystać ze ścieżek rowerowych i dojechać w praktycznie dowolne miejsce, nawet jeśli masz do pokonania kilkudziesięciokilometrowy dystans.

Tania eksploatacja

Wiele osób rozważających zakup roweru elektrycznego obawia się, że jego użytkowanie będzie dość drogie. To niepotrzebne rozterki. E-bike zużywa niewielkie ilości energii elektrycznej, a koszt jego ładowania w skali ogólnych wydatków na prąd jest niemal pomijalny. Szczególnie, jeśli masz możliwość ładowania baterii w pracy – oczywiście po uzyskaniu zgody od przełożonego.

Można go zabrać na wakacje

Choć e-bike jest znacznie cięższy i większy niż standardowy rower, to obecnie na rynku są już dostępne bagażniki umożliwiające przewóz sprzętu czy to na dachu samochodu, czy jeszcze lepiej na haku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.