Elektronarzędzia, które musi mieć w domu każdy majsterkowicz

Jerzy Biernacki
28.01.2022

Drobne naprawy, skręcanie mebli, wieszanie obrazków, grzebanie przy samochodzie – urodzony majsterkowicz zawsze znajdzie sobie coś do roboty. Aby jednak była ona przyjemnością i przyniosła spodziewane efekty warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. W warsztacie majsterkowicza powinny się znaleźć przede wszystkim elektronarzędzia, zarówno te wymagające podłączenia do gniazdka elektrycznego, jak i akumulatorowe. Od czego powinieneś zacząć kompletowanie takiego zestawu? Mamy dla Ciebie gotową listę.

Wkrętarka

Od tego sprzętu warto zacząć, ponieważ wkrętarka przydaje się przy zdecydowanej większości prac prowadzonych czy to w domu, czy w garażu. Przy jej pomocy skręcisz meble, zrobisz dziurę pod kołek, wywiercisz otwory w deskach, wzmocnisz krzesło itd. Dlatego radzimy, abyś zainwestował w naprawdę porządną wkrętarkę akumulatorową.

Wiertarka z udarem

Choć dobra wkrętarka w 99% przypadków zastępuje klasyczną wiertarkę, to jednak warto mieć też ten drugi sprzęt. Dlaczego? Ponieważ wiertarka dużo lepiej nadaje się do wiercenia w twardym betonie, również przy wykorzystaniu funkcji udaru.

Wkrętak akumulatorowy

Bardzo przydatny sprzęt, który różni się od wkrętarki tym, że jest znacznie lżejszy, mniejszy i poręczniejszy. Tym samym lepiej nadaje się do takich zastosowań, jak chociażby skręcanie delikatnych mebli czy wkręcanie drobnych elementów.

Pilarka ukosowa

Przechodzimy już do kategorii nieco poważniejszego, specjalistycznego sprzętu. Nie jest on może niezbędny w każdym domu, ale jeśli lubisz majsterkować w drewnie, to taka pilarka na pewno Ci się przyda. Będzie nieoceniona podczas budowania domku gospodarczego, wykonywania mebli według własnego projektu czy wykańczania poddasza.

Wyrzynarka

Stanowi dobre uzupełnienie dla pilarki ukosowej, ponieważ zapewnia dużo większą precyzję cięcia. Wyrzynarka świetnie nadaje się do np. robienia otworów w drewnie, skracania listewek czy dokładnego frezowania. Jest niezastąpiona przy wszelkich pracach w drewnie.

Szlifierka

Ostatnią pozycją na naszej liście jest szlifierka kątowa, którą możesz wykorzystać do cięcia elementów metalowych czy betonowych, w zależności od rodzaju założonej tarczy. Szlifierka przydaje się zarówno podczas prac budowlanych, jak i remontowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.