Elektronarzędzia, które powinien mieć w domu każdy facet

Krzysztof Jagielski
03.08.2020

Nawet jeśli nie jesteś typem majsterkowicza, to z pewnością zdarza Ci się wykonać jakieś drobne prace w domu. A to coś naprawisz, a to powiesisz obrazek, a to uszczelnisz kran czy zrobisz z dziećmi karmnik dla ptaków. Na wypadek takich okoliczności warto mieć pod ręką porządne elektronarzędzia, które bardzo ułatwiają wykonywanie różnych prac. Zainwestuj w nie raz na wiele lat – nigdy nie wiesz, kiedy będą potrzebne. Oto lista zakupów.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Absolutna podstawa, wręcz rzecz z kategorii tych must have. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa jest niezwykle uniwersalnym sprzętem, który przyda Ci się w wielu sytuacjach – począwszy od tych prozaicznych, jak wykonanie otworu pod kołek montażowy, a skończywszy na wymieszaniu kleju do płytek czy zaprawy betonowej. Tutaj zdecydowanie warto postawić na urządzenie z wysokiej półki, z wydajnym akumulatorem (i zapasową baterią), najlepiej z funkcją młota.

Wkrętak akumulatorowy

Stanowi świetne uzupełnienie wiertarko-wkrętarki, ponieważ ma duży niższy moment obrotowy. Dzięki temu idealnie sprawdzi się przy skręcaniu mebli, regulowaniu drzwiczek w szafkach kuchennych czy drobnych pracach przy samochodzie. Wybierz wkrętak akumulatorowy z zestawem końcówek, w tym koniecznie kątową, która umożliwia odkręcenie wkrętów w trudno dostępnych miejscach.

Szlifierka kątowa

Choć nie używa się jej zbyt często (przynajmniej w domu), to i tak warto ją mieć pod ręką – choć akurat szlifierka nie musi być z najwyższej półki. Dodatkowo zaopatrz się w zestaw tarcz: do metalu i betonu. Szlifierka kątowa pozwoli Ci precyzyjnie i łatwo dociąć różne elementy, jak np. maszt antenowy czy profile do regipsów.

Wyrzynarka

Bardzo przydatne urządzenie, dzięki któremu bez najmniejszego problemu wykonasz precyzyjne cięcie w drewnie. Wyrzynarka pozwoli Ci łatwo wykonać meble, karmnik czy jakiekolwiek inne przedmioty drewniane – pamiętaj, że możesz w niej zastosować także brzeszczot do metalu, co znacząco zwiększa uniwersalność sprzętu.

Kompletując elektronarzędzia nie zapomnij również o własnym bezpieczeństwie. Koniecznie zaopatrz się w okulary ochronne i nauszniki zabezpieczające przed hałasem oraz w rękawice robocze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.