Gdzie na kite zimą?

Jerzy Biernacki
04.02.2020

Według statystyk, co roku kurs na kite kończy ponad 10 tysięcy Polaków! To naprawdę dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze nie tak dawno była to dyscyplina elitarna, a środowisko mocno hermetyczne. Gdy kite wchodził do Polski minęło trochę czasu zanim dyscyplina stała się bardzo popularna. Na początku barierą były koszty. Na szczęście z czasem sytuacja się zmieniła i teraz kite uprawiać może każdy.

W Polsce sezon zaczyna się już wraz z początkiem maja, inauguracją jest dokładnie majowy weekend. Końcówka sezonu to zwykle koniec września. Jest więc kilka miesięcy na to, żeby pouczyć się pływania na desce, doszlifować swoje umiejętności i poszaleć na kite. Ale że jest to sport mocno wciągający, wręcz uzależniający to te 5 miesięcy wielu zapaleńcom zwyczajnie nie wystarcza.

Dla takich freaków mamy dobrą informację. Kitesurfing można uprawiać cały rok! Oczywiście nie w Polsce, bo niestety nie pozwalają na to warunki pogodowe. Ale jest wiele innych, cudownych miejsc na całym świecie, które oferują idealne warunki do pływania na desce z latawcem.

Jednym z ulubionych kierunków kitesurferów jest Egipt. Wrzesień i październik to idealny moment, zwłaszcza dla osób początkujących. Wiatr nie jest tam mocny, ale zdecydowanie wystarczający do tego, żeby stawiać pierwsze kroki i swobodnie popływać. W Egipcie miejsc z nauka kite jest wiele, ale warto wybierać polskie bazy, choćby ze względu na łatwość komunikacji i nawiązanie dobrych kontaktów.

Świetnym miejscem na uprawienie kite’a zimą jest również Brazylia. Jesienią i zimą przyjeżdża tam bardzo wielu Polaków, co też sprawia, że panuje tam niesamowity, domowy wręcz klimat.

Podobnie jest na Wyspach Zielonego Przylądka. To idealne miejsce zwłaszcza dla osób, które nie tylko kochają kite ale również piękne, zapierające dech w piersiach widoki. Są tu zarówno bazy dla początkujących kitesurferów, gdzie słabszy wiatr zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa, jak i miejsca dla mocno doświadczonych deskowiczów.

Początkujący kitesurferzy odnajdą się również na Zanzibarze. Płytka woda, która ciągnie się hen daleko aż do pięknej rafy koralowej sprawia, że właśnie tu są idealne warunki do stawiania pierwszych kroków.

Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym tzn. nauczyć się pływać na kajcie i dodatkowo pozwiedzać teraz jest idealny moment. Warto skorzystać z oferty polskich szkół, które takie wyjazdy organizują niemal przez cały rok. Wystarczy, że wpiszesz do wyszukiwarki hasło: kitesurfing nauka – wybierz szkołę, która Ci najbardziej odpowiada i przeżyj niesamowitą przygodę z kitesurfingiem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.