Gdzie warto szukać pomocy przy rosnących zadłużeniach?

Krzysztof Jagielski
19.04.2021

Niestety problem, jakim jest rosnące zadłużenie dotyczy już bardzo wielu Polaków. Niektórzy nie tylko nie są w stanie spłacać zaciągniętych zadłużeń, lecz mają również kłopot z opłacaniem podstawowych rachunków. Większość z nich nie ma pojęcia, w jaki sposób poradzić sobie z tą trudną sytuacją i ze strachu po prostu ignorują wszelkie próby kontaktu ze strony wierzycieli. To z kolei prowadzi do tego, że zaczynają uchodzić za osoby niepoważne i niechętne do jakichkolwiek negocjacji.

W jaki sposób poradzić sobie z długiem?

W przypadku, gdy dłużnik nie jest w stanie spłacać zadłużeń musi zdać sobie sprawę z tego, że wyjście z trudnej sytuacji wymaga sporo czasu. Jest to proces długofalowy i często wymaga skorzystania z pewnych usług banków lub firm pożyczkowych. Wielu pożyczkodawców oferuje kredyty konsolidacyjne lub większe pożyczki na długi okres co wiąże się z niższą ratą. Jest to bardzo dobra opcja dla osób mających problemy ze spłatą zadłużeń i często może być jedynym rozsądnym rozwiązaniem, które sprawi, że wyjście na prostą stanie się możliwe.

Najlepsze rozwiązanie - pozbycie się zadłużeń

Bez względu na wybraną metodę wychodzenia z długów jedno jest pewne - pozbycie się zadłużenia jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej jest pozbyć się kłopotu, niż żyć z nim całe życie, które przez to robi się stresujące i zabiera wszelką radość. Nie warto odwlekać w nieskończoność spłaty zadłużeń, gdyż one również generują dodatkowe koszty. Warto pamiętać też o tym, aby korzystać wyłącznie z usług firm, w których otrzyma się fachową poradę od specjalistów i doradców kredytowych. Pożyczka dla zadłużonych czy konsolidacja może znacznie polepszyć sytuację finansową całej rodziny.

Jeden większy kredyt zamiast kilku mniejszych zobowiązań?

Większy kredyt może niektórych przerażać, ale umożliwia on uzyskanie niższej raty do spłaty, co z pewnością ułatwi wychodzenie dłużników na prostą. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, lecz nie są one tak odczuwalne, jak comiesięczna walka o przetrwanie i zaleganie z podstawowymi płatnościami. Czasami można się też wspomóc takimi produktami jak pożyczka chwilówka, ale jak sama nazwa wskazuje, jest to rozwiązanie chwilowe i w przypadku dłużników niezbyt rozsądne.

Uzyskanie pomocy w postaci połączenia wszystkich zadłużeń w jedno wydaje się być najbardziej odpowiedzialną i bezpieczną metodą wychodzenia z długów. Rozwiązanie to pomogło już wielu osobom, dlatego każdy dłużnik powinien rozważyć tę opcję, by móc w pełni cieszyć się życiem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.