Gdzie zorganizować komunię dziecka?

Jerzy Biernacki
14.06.2021

Pierwsza Komunia Święta jest bardzo ważnym wydarzeniem w wierzącej i praktykującej rodzinie. Dziecko symbolicznie staje się świadomym członkiem Kościoła, co stanowi duże przeżycie tak dla niego, jak i rodziców. W polskiej tradycji standardowo organizuje się przyjęcie komunijne, które ma dość wystawny charakter. Pytanie brzmi natomiast, gdzie najlepiej zorganizować takie przyjęcie? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Przyjęcie komunijne w domu – zalety i wady

Wiele rodzin decyduje się zorganizować przyjęcie w domu, głównie z przyczyn finansowych. Rzeczywiście, pieniądze odgrywają tutaj ważną rolę, szczególnie w sytuacji, gdy rodzina jest gorzej sytuowana i po prostu nie może sobie pozwolić na np. zarezerwowanie lokalu.

Po stronie zalet organizacji przyjęcia komunijnego w domu zapiszemy także:

  • kameralną, rodzinną atmosferę,
  • większą swobodę,
  • możliwość przedłużenia imprezy do takiej godziny, jaka odpowiada organizatorom i ich gościom,
  • brak problemów logistycznych.

Jeśli natomiast chodzi o wady organizacji przyjęcia komunijnego w domu, to trzeba tutaj wspomnieć o:

  • wzięciu sobie na głowę wszystkich przygotowań,
  • ktoś musi zostać w domu lub wyjść wcześniej z kościoła, aby zacząć szykować obiad,
  • trzeba się liczyć z potencjalnymi stratami (np. uszkodzenie wyposażenia domu przez dzieci).

Garden party

To coraz popularniejsze rozwiązanie, co jest o tyle zrozumiałe, że przyjęcia komunijne zwykle odbywają się w maju lub w czerwcu, kiedy to można już liczyć na dobrą pogodę. Jeśli więc macie własny dom z ogródkiem, to na pewno warto rozważyć garden party, nawet posiłkując się cateringiem i wynajętym namiotem imprezowym.

Przyjęcie w lokalu

Jeśli pieniądze nie stanowią problemu, to zdecydowanie polecamy rozważyć organizację przyjęcia komunijnego w restauracji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba się tutaj przejmować sprzątaniem, gotowaniem, zmywaniem etc. Wszystko zostaje na barkach restauracji.

Wadą organizacji przyjęcia komunijnego w lokalu jest natomiast mniej swobodna atmosfera. Trzeba się również liczyć z tym, że w tym samym czasie w restauracji będzie organizowanych kilka uroczystości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.