Idzie zima. Zaopatrz się w rzeczy przydatne każdemu kierowcy

Mateusz Nowak
17.11.2022

Zima to wyjątkowo trudna pora roku dla kierowców. Ponieważ przezorny jest zawsze ubezpieczony, to jeszcze przed pierwszymi mrozami i opadami śniegu warto sprawdzić, czy masz wszystkie potrzebne akcesoria motoryzacyjne. Jeśli czegoś brakuje, to ruszaj na zakupy. Co może Ci się przydać w okresie zimowym? Oto gotowa lista.

Kable rozruchowe

Kable warto mieć zawsze przy sobie, czyli po prostu wozić je w bagażniku. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nie tylko Tobie, ale też np. sąsiadowi, którego akumulator odmówił posłuszeństwa po mroźnej nocy.

Booster

Boostery, czyli urządzenia rozruchowe, cieszą się coraz większą popularnością. Za kilkaset złotych możesz sobie kupić bezpieczeństwo w okresie zimowym, gdyby miało się okazać, że auto nie chce zapalić, a Tobie bardzo się spieszy. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie właśnie booster, nazywany również starterem do samochodu.

Prostownik

Akumulator w okresie zimowym wykonuje tytaniczną pracę, co oczywiście odbija się na jego sprawności. Czasami jest tak, że nawet całkiem dobry akumulator ma dość po długim rozruchu. Aby go uratować warto wyjąć baterię z samochodu i podłączyć do ładowania, do czego służy właśnie prostownik.

Odmrażacz do szyb

Proste, skuteczne rozwiązanie dla tych, którzy nie znoszą skrobania szyb lub nie mają na to czasu. Odmrażacz szybko usunie cienką warstwę szronu, a w przypadku grubej powłoki lodowej ułatwi Ci dokładne oczyszczenie szyb i tym samym zagwarantuje bezpieczną jazdę oraz… brak mandatu.

Zimowy dodatek do paliwa

Takie dodatki budzą kontrowersje, natomiast jeśli jeździsz samochodem z silnikiem diesla, to na pewno nie zaszkodzi zastosować produkt, który zapobiega wytrącaniu się wody z paliwa. Tym samym ułatwia rozruch w niskiej temperaturze, przy okazji czyszcząc wtryskiwacze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie