Internetowy sklep z zegarkami - czy warto?

Remigisz Szulc
26.07.2019

Każdy sklep z zegarkami - online czy tradycyjny stacjonarny - oferuje szeroki wybór modeli. Wybór konkretnego czasomierza może być jednak prawdziwym wyzwaniem, dlatego warto wcześniej określić optymalny sposób jego zakupu. Czy w ogóle warto postawić na internetowy sklep z zegarkami, bez możliwości przymierzenia wstępnie wybranego modelu?

Dolinski - sklep z zegarkami internetowy i stacjonarny w jednym

Oczywiście, że warto. Mimo że masz zaufanie do handlu tradycyjnego i sklepów stacjonarnych, a także cenisz sobie możliwość przymierzenia wybranego modelu, sklep z zegarkami online może zaoferować wiele korzyści. Najlepszym wyborem może być też fizycznie działająca firma, z własnym salonem i serwisem, prowadząca także sprzedaż internetową.

Zakupy online coraz popularniejsze

Zakupy przez Internet stały się niezwykle popularne i nikogo nie dziwi kupowanie biżuterii oraz zegarków w taki sposób. Sklepy oferują różne modele, często spoza aktualnej kolekcji, różne formy płatności, a także prawo do zwrotu i reklamacji. Warto korzystać z obu możliwości zakupu, tym bardziej, że handel online oznacza duży komfort i oszczędność czasu.

Sklep z zegarkami online - zalety

Jeśli sklep internetowy jest znany i cieszy się dobrą renomą, nie ma obaw, że zakup do nas nie dotrze lub okaże się niepełnowartościowy. Sklep online prowadzący sprzedaż zegarków zwykle może je zaoferować w niższych cenach. Wynika to m.in. z braku kosztów utrzymania lokalu, personelu, ale i sporej konkurencji. Jakość artykułów nie odbiega jednak od jakości modeli dostępnych w sklepie stacjonarnym.

Przede wszystkim należy jednak wcześniej sprawdzić jakość i dostępność produktów oraz wiarygodność sprzedawcy. Warto też dokładnie zapoznać się z opisem produktu, a także zasadami ew. zwrotu oraz reklamacji - cenną informacją jest na przykład, kto ponosi koszty związane z rezygnacją z zakupu.

Szeroki wybór modeli

W salonach stacjonarnych wybór modeli może okazać się niewystarczający. Pod względem wyboru artykułów różnych producentów, pochodzących z różnych kolekcji, internetowy sklep z zegarkami może zaoferować znacznie więcej - w naszej ofercie są m.in. zegarki Atlantic, Calvin Klein, Tissot, Armani Exchange, Citizen itd., a także biżuteria smartwatche, akcesoria itd.

Ponadto komfort zakupów jest wyższy, bo można swobodnie przeglądać wszystkie interesujące nas modele bez presji sprzedawcy. Dodatkowo często oferowane są dodatkowe rabaty lub okazjonalne promocje, np. na drugi zakup albo bezpłatna wysyłka.

Możliwość zwrotu uregulowana prawnie

Warto wiedzieć, że zakupione w Internecie towary można zwrócić - nie jest to dobra wola sprzedawcy, lecz gwarantuje nam to prawo. Ustawowo w ciągu 14 dni można oddać zakupiony produkt - wiele sklepów oferuje klientom nawet dłuższy termin. Zakupione u nas towary można zwrócić do 30 dni od daty odbioru.

Warto zatem rozważyć zakup zegarka online, ale należy wybrać sprawdzony sklep internetowy - z wieloletnim doświadczeniem, salonem stacjonarnym oraz serwisem.

Zródło: https://dolinski.pl

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.