Jak dobrać odpowiednią długość paska do spodni?

Mariusz Siwko
04.08.2020

Pasek do spodni jest podstawowym elementem męskiej stylizacji. Wbrew obiegowej opinii należy go zakładać nie tylko wtedy, gdy spodnie okazują się być nieco za duże. Pasek dodaje elegancji, jest też bardzo praktyczny, bo zapobiega wychodzeniu koszuli ze spodni. Wielu panów ma jednak problem z określeniem, jaka długość skórzanego paska będzie dla nich odpowiednia. Jesteś w tej grupie? W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze zasady dobierania męskiego paska.

Jakie rozmiary pasków są dostępne na rynku?

Najpopularniejszy przedział to od 75 do 125 centymetrów. Taki standard powinien być wystarczający dla większości panów, pomijając tych, którzy cierpią na otyłość lub są przesadnie szczupli. Producenci zwykle oferują paski o długości co 10-15 centymetrów.

Jaki pasek będzie odpowiedni dla Ciebie?

Podstawową zasadą, o jakiej powinien pamiętać każdy elegancki mężczyzna, jest zapinanie paska dokładnie na środkowej dziurce. Dzięki temu prezentuje się on estetycznie, nie ma również problemu z tym, aby utrzymać końcówkę w szlufce. Oczywiście sam pasek również posiada szlufkę do regulacji, ale zasada środkowej dziurki jest najbardziej uniwersalna i bardzo ułatwia dobranie odpowiedniego elementu garderoby.

Warto wiedzieć

W paskach najczęściej wykonuje się 5 lub 7 dziurek, dzięki czemu nawet w sytuacji, gdy trochę przybierzesz na wadze lub schudniesz, będziesz mieć spore pole manewru.

Jak długi pasek kupić?

To oczywiście zależy od tego, ile centymetrów masz w pasie. Jeśli szukasz pierwszego paska w swoim życiu, to nie pozostanie Ci nic innego, jak zmierzyć się centymetrem krawieckim. Pamiętaj, aby zrobić to na stojąco, bez wciągania brzucha. Przyjmij naturalną, swobodną pozycję i dokonaj pomiaru na wysokości szlufek w spodniach.

Rada

Najlepiej będzie po prostu włożyć centymetr krawiecki w szlufki i w ten sposób perfekcyjnie zmierzyć obwód pasa – no chyba, że spodnie, które obecnie nosisz, są na Ciebie za duże.

Po pomiarze wystarczy już tylko zajrzeć do tabeli rozmiarów różnych producentów. Jeśli okaże się, że żaden spośród oferowanych pasków nie będzie dla Ciebie idealny, zawsze wybierz ten nieco dłuższy. To pozwoli bowiem go skrócić. Możesz to zrobić samodzielnie lub zlecić to np. szewcowi – koszt to około 10-15 złotych.

Artykuł powstał przy współpracy z https://bamboli.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.