Jak nie drzeć kotów z partnerką podczas lockdownu?

Antoni Kwapisz
26.04.2021

Kolejne lockdowny nie tylko rujnują gospodarkę, ale też nasze zdrowie psychiczne. Zamknięci w domach zaczynamy czuć się tym przytłoczeni, nie mamy wielu okazji do tego, aby dać upust złym emocjom, a to oczywiście przekłada się na relacje w związku. Jeśli czujesz, że lada moment coś w Was pęknie, to powinieneś zacząć działać. Sprawdź, co możesz zrobić, aby nie drzeć kotów z partnerką podczas lockdownu.

Znajdź sobie domowe hobby

Może to być cokolwiek, co tylko pozwoli Ci skupić myśli na tej czynności, a niekoniecznie pasjonuje Twoją partnerkę. Oboje powinniście mieć jakieś hobby, aby znaleźć chwilę tylko dla siebie i po prostu pobyć osobno. Zastanów się, co kiedyś dawało Ci radość i wróć do tego – może to być składanie modeli samolotów, budowanie makiet wojennych, czy po prostu czytanie książek lub granie na konsoli.

Nie bój się cichych dni

Ciche dni są potrzebne w każdym związku, ponieważ działają oczyszczającą. Jeśli nie odzywacie się do siebie z powodu jakiejś głupoty, to najwyraźniej macie potrzebę, aby zrobić sobie przerwę. Nie ma w tym nic złego, nie próbuj tego na siłę zmienić. Po kilku dniach zaczniecie nieśmiało rozmawiać, aż w końcu zapomnicie o co poszło.

Pracujcie w osobnych pomieszczeniach

Jeśli oboje jesteście na home office, to nie powinniście dopuszczać do sytuacji, w której przebywacie ze sobą 24 godziny na dobę. Pomyśl, jak możesz wydzielić dwa osobne stanowiska do pracy, najlepiej w innych pomieszczeniach. Ty możesz pracować w sypialni, partnerka w kuchni lub odwrotnie – to już kwestia do uzgodnienia.

Fundujcie sobie drobne przyjemności

Lockdown budzi niepewność, strach, wzmaga stres. W takich chwilach dużo bardziej doceniamy drobiazgi, które jeszcze do niedawna były czymś powszednim. Pomyśl, czym mógłbyś wywołać szeroki uśmiech na twarzy partnerki.

Może brakuje jej wyjść na kawę z koleżankami? W takim razie zafunduj jej wieczór z baristą, przyrządzając jakieś nietypowe kawy. Może Twoja partnerka tęskni za wizytami w kinie? Zaproponuj jej wieczór z Netflixem lub wypożycz jakiś film online – koniecznie pamiętając o popcornie. Takie drobiazgi mają bardzo pozytywny wpływ na psychikę, co w tych czasach jest na wagę złota.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.