Jak nosić koszulę na spinki? Garść porad dla eleganckiego faceta

Antoni Kwapisz
25.05.2020

W życiu każdego mężczyzny powinien przyjść taki moment, kiedy trzeba kupić swoją pierwszą koszulę na spinki (czyli inaczej z mankietami francuskimi). W powszechnym mniemaniu uchodzi ona za bardzo elegancki element stylizacji, zakładany tylko na wyjątkowe okazje. Oczywiście poza koszulą potrzebne będą też same spinki, ale nimi zajmiemy się przy innej okazji. Teraz skupmy się na koszuli, bo ta na spinki wymaga przestrzegania kilku podstawowych zasad. Dowiedz się, jak ją nosić w naprawdę elegancki sposób.

Koszula musi współgrać z resztą stylizacji

Chodzi o to, aby nie zakładać koszuli na spinki na przykład do stylizacji smart casual czy nawet smart biznes. Koszula bez guzików przy mankietach jest naturalnym uzupełnieniem eleganckich, oficjalnych stylizacji, szykowanych na mocno formalne okazje – ślub, pogrzeb, wystawny bal, galę etc. Dlatego nie zapomnij o tym, aby do koszuli dobrać odpowiedni krawat lub muchę (ewentualnie musznik). Rozpięty guzik przy szyi będzie się „gryźć” z mankietami ozdobionymi spinkami.

Jedna ozdoba wystarczy

Częstym błędem popełnianym przez panów, którzy chcą wyglądać bardzo elegancko, jest zakładanie spinek do mankietów oraz dodatkowo do krawata. Nigdy tego nie rób. Niepisaną zasadą męskiego stylu jest to, aby nie przesadzać z ilością ozdób. Spinki przy mankietach w zupełności wystarczą. Ewentualnie możesz postawić na gustowny zegarek z cienką kopertą, najlepiej na skórzanym pasku.

Ważny dobór długości rękawów

Decydując się na koszulę bez guzików przy mankietach musisz kupić taką, której rękawy będą lekko wystawać poza rękawy marynarki. W końcu chodzi o to, aby eleganckie spinki były dobrze widoczne i podkreślały kunszt Twojej stylizacji.

Konsekwencja

Bardzo ważne jest również to, aby wybierając spinki pamiętać o pozostałych elementach garderoby i w ten sposób stworzyć spójną, elegancką i świadomą stylizację. Nie może być tak, że na przykład zakładasz ciemny garnitur, jasną koszulę oraz np. fioletowe spinki – takie zestawienie, choć bez wątpienia interesujące, może zostać odebrane, jako chaotyczne. Kolor i styl spinek zawsze dobieramy pod kątem całości stylizacji, również zegarka. Kluczowa jest przy tym spójność kolorystyczna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.