Jak nosić męski podkoszulek?

Andrzej Winnicki
12.01.2021

Męski podkoszulek jest ważnym elementem stylizacji, choć oczywiście nie powinien być widoczny pod ubraniem. Traktujemy go, jako część bielizny. Ciekawostką jest fakt, że podkoszulki męskie zostały rozpropagowane dopiero w drugiej połowie XX wieku – wcześniej służyły głównie marynarzom. Jak nosić męski podkoszulek? Okazuje się, że obowiązuje tutaj kilka podstawowych zasad, o których przeczytasz w naszym poradniku.

Kolor podkoszulka

Zawsze dobieramy go pod kolor okrycia wierzchniego, czyli albo koszuli, albo t-shirta. Jeśli zakładasz białą koszulę, to analogicznie musisz włożyć pod spód biały podkoszulek. Gdy koszula jest ciemna, wówczas możesz sobie pozwolić na założenie czarnego podkoszulka. Ot, cała filozofia.

Krój

Podkoszulki męskie możemy podzielić na takie na ramiączkach z głębokim dekoltem oraz z rękawkami. Te drugie zakładamy wyłącznie zimą, aby zapewnić sobie dodatkową ochronę termiczną przed niskimi temperaturami. Z kolei podkoszulek na ramiączkach będzie idealny latem.

Rada

Jeśli zamierzasz rozpiąć koszulę pod szyją, to niezależnie od pogody warto postawić na podkoszulek na ramiączkach, dzięki czemu nie będzie on wystawać spod koszuli.

Materiał

Zdecydowanie najlepszym wyborem zawsze będzie podkoszulek bawełniany, który zapewni skórze wymianę powietrza, doskonale układa się na ciele, a przy tym jest wygodny i nie krępuje ruchów. Podkoszulki ze sztucznych materiałów są pod tym względem dużo mniej komfortowe.

Dlaczego powinieneś ZAWSZE zakładać podkoszulek?

Powodem jest to, że podkoszulek stanowi naturalną barierę dla potu. Jego zadaniem jest wchłanianie wilgoci, dzięki czemu unikamy kłopotliwych sytuacji, jak np. pojawienia się mokrej plamy na plecach oraz przyklejania się koszuli.

Podkoszulek chroni również materiał koszuli przed odbarwieniem oraz kontaktem z kosmetykami, na przykład dezodorantem. Zimą zapewnia wyższy komfort termiczny, latem natomiast pozwala poczuć się pewnie pomimo wysokiej temperatury.

Najważniejsze jest natomiast to, aby zawsze pamiętać, by podkoszulek nie był widoczny pod koszulą. Nie może się spod niej odznaczać, a już tym bardziej niedopuszczalne jest, aby materiał wystawał spod rękawów czy kołnierzyka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.