Jak nosić szelki do męskiej stylizacji?

Krzysztof Jagielski
20.05.2024

Jak nosić szelki do męskiej stylizacji?

Szelki to nieco zapomniany, ale też wracający do łask element męskiej garderoby, który pasuje i do casualowych, i do eleganckich stylizacji. Jak je poprawnie nosić? Po kilka wskazówek zajrzyj do naszego artykułu.

Zacznij od wybrania odpowiednich szelek

Szelki wykonane z wysokiej jakości skóry są idealne do formalnych i biznesowych strojów, natomiast te z tkaniny, jak bawełna czy elastan, nadają się do zestawów casualowych lub retro.

Zwróć też uwagę na szerokość szelek. Szerokie modele są bardziej tradycyjne i formalne, węższe natomiast prezentują się nowocześniej i mniej oficjalnie.

Do formalnych strojów najlepiej wybrać jednolite szelki w klasycznych kolorach takich jak czarny, granatowy czy szary. W casualowych lub mniej formalnych zestawieniach możesz poeksperymentować z bardziej żywymi kolorami i wzorami.

Stroje formalne

Szelki są świetnym dodatkiem do garnituru, zwłaszcza gdy zastępują pasek. Upewnij się, że spodnie mają guziki do przypięcia szelek, co jest rozwiązaniem bardziej eleganckim w porównaniu z klipsami.

Styl casualowy

Szelki mogą świetnie wyglądać w mniej formalnych stylizacjach, na przykład z dobrze dopasowanymi jeansami i prostą koszulą. Tutaj można pozwolić sobie na bardziej swobodne kolory i wzory.

Jak nosić szelki?

Szelki powinny być zawsze prawidłowo przypięte do spodni i odpowiednio napięte, tak aby faktycznie spełniały swoją funkcję i przytrzymywały spodnie na swoim miejscu.

Na koniec kluczowa zasada: nigdy nie łącz szelek z paskiem, ponieważ jest to modowe faux pas. Jeśli szelki, to nie pasek i oczywiście odwrotnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie