Jak poprawić wygląd twarzy? Wykorzystaj te sposoby

Remigisz Szulc
19.07.2021

Nie musimy Cię chyba przekonywać, że wygląd twarzy ma decydujący wpływ na postrzeganie Twojej osoby. To właśnie twarz jest pierwszym, czemu się przyglądamy spotykając kogoś na ulicy, w pracy, na uczelni etc. Wszelkie niekorzystne zmiany wyglądu buzi są od razu widoczne i bardzo trudne do ukrycia. Stąd chcąc prezentować się naprawdę dobrze i czuć pewnie w sytuacjach towarzyskich powinieneś wiedzieć, jak poprawić wygląd twarzy. Wbrew pozorom nie musisz się poddawać żadnym kosztownym zabiegom kosmetycznym czy tym bardziej korzystać z medycyny estetycznej. Sprawdź najlepsze sposoby, które zebraliśmy w naszym poradniku.

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta

Bez tego nie masz co marzyć o osiągnięciu trwałego efektu atrakcyjnej twarzy. Jeśli masz nadwagę lub – co gorsza – jesteś otyły, to zacznij od przejścia na dietę. Nie układaj jej na chybił-trafił, nie sugeruj się też „cudownymi” dietami z Internetu. Tutaj liczy się rozsądne ułożenie jadłospisu, który powinien bazować na produktach roślinnych i dobrych źródłach białka. Koniecznie zwróć uwagę na bilans energetyczny – dieta powinna Ci dostarczać tylko tyle energii, ile rzeczywiście zużywasz w ciągu dnia.

Gdy zrzucisz nadmierne kilogramy, to od razu zauważysz poprawę wyglądu twarzy, która nabierze atrakcyjniejszych konturów. Zniknie też bardzo nieestetyczny podwójny podbródek.

Oddychaj przez nos

Jeśli nawet w fazie spoczynku i podczas pracy przy biurku oddychasz głównie przez usta, to wiedz, że przez ten nawyk Twoja twarz prezentuje się znacznie gorzej. Nie wspominając już o tym, że oddychanie przez usta zaburza gospodarkę tlenową organizmu oraz może mieć zły wpływ na stan Twoich zębów. Pilnuj się więc i staraj się oddychać głównie przez nos, poza okresami wzmożonej aktywności fizycznej.

Dbaj o cerę

Nie musisz od razu fundować sobie stosu kosmetyków i co dwa dni chodzić do salonu kosmetycznego. Mamy tutaj na myśli zwykłą higienę, która bazuje na codziennym oczyszczaniu cery (możesz używać do tego żelu z peelingiem), regularnym złuszczaniu i nawilżaniu. Nie miej oporów przed stosowaniem kremu na dzień i na noc.

Pamiętaj o tym, aby używać kosmetyków o możliwie najbardziej naturalnym składzie. Przed opalaniem się czy dłuższym przebywaniem na słońcu koniecznie nałóż też krem ochronny z filtrem UV, aby uniknąć poparzeń oraz nieestetycznych przebarwień.

Rada

Pij dużo wody. Nie tylko działa detoksykacyjnie, ale też ułatwia utrzymanie diety oraz nawilża skórę „od środka”.  

Nie garb się

Prawidłowa postawa ciała ma wpływ na odbiór całej sylwetki, w tym twarzy. Gdy się nie garbisz, to nie tworzy Ci się fałda pod brodą, a Twoja buzia wydaje się znacznie smuklejsza. Stań przed lustrem, wyprostuj plecy i sam się przekonaj, jak genialny przynosi to efekt.

Wypróbuj Mewing

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o Mewingu, a chcesz od ręki poprawić wygląd swojej twarzy, to koniecznie musisz tego spróbować. Mewing to technika układania języka w zamkniętej jamie ustnej, którą opracował brytyjski ortodonta Mike Mew.

Specjalista stwierdził, że utrzymywanie języka podczas spoczynku w naturalnej dla niego pozycji kobry (idealnie przylegający do podniebienia, bez dotykania siekaczy) wpływa na uatrakcyjnienie prezencji twarzy, a także umożliwia pozbycie się różnego rodzaju problemów, jak nieprawidłowy zgryz, wymuszone oddychanie przez usta czy cofnięty podbródek.

Więcej o tym, czym jest Mewing i jak zastosować tę coraz popularniejszą technikę w praktyce przeczytasz na https://david-durden.pl/mewing/.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.