Jak powiedzieć kobiecie „Kocham Cię” nie używając słów? 5 niezawodnych sposobów

Remigisz Szulc
24.04.2017

Żyjąc w długoletnim związku pewnie miewasz problemy z okazywaniem uczuć swojej partnerce. Słowa „kocham Cię” coraz rzadziej przechodzą Ci przez usta i to nie dlatego, że tak nie jest, ale po prostu jesteś facetem i nie przywykłeś do nadmiernej wylewności. Pamiętaj jednak, że ona tego potrzebuje. Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 świetnych sposobów na powiedzenie kobiecie „kocham Cię” bez użycia ani jednego słowa. Czytaj i zapamiętaj!

  1. Pomóż jej w codziennych obowiązkach – uważasz, że sprzątanie jest niemęskie? To bzdura! Chwyć za odkurzacz i ścierkę do kurzu, aby sprawić swojej partnerce ogromną przyjemność, a przy okazji udowodnić jej swojej uczucia. Każda kobieta bardzo to doceni. Zaproponuj jej, aby w tym czasie usiadła sobie na kanapie z kawą i obejrzała jakiś film czy ulubiony serial. Dodatkową korzyścią jest to, że nareszcie przekonasz się, jak męczące jest sprzątanie i może bardziej docenisz swoją partnerkę, która zajmuje się tym na co dzień.
  2. Zaproponuj wspólne wykonywanie różnych czynności – nie, tym razem nie chodzi o „wspólne czynności w łóżku”, ale coś zwyczajnego, jak chociażby przygotowanie śniadania, obiadu, czy upieczenie ciasta. To dla kobiety wyraźny sygnał, że chcesz być blisko niej, odciążyć ją, wykorzystać każdą chwilę, aby móc pobyć razem. Twoja partnerka na pewno nie przejdzie obojętnie obok faktu, że zamiast gry komputerowej wybrałeś „nudny” spacer czy stanie przy garach.
  3. Zadzwoń do niej bez powodu – jeśli oboje jesteście w pracy i nie macie możliwości spotkania się osobiście, po prostu wykonaj telefon. Tym razem bez żadnej specjalnej motywacji. Nie pytaj więc o to, co masz kupić, o której odebrać dziecko z przedszkola, co będzie na obiad. Powiedz, że chciałeś ją po prostu usłyszeć. Ona na pewno prawidłowo odczyta ten gest i będzie wiedziała, że chcesz powiedzieć jej o swoich uczuciach, ale bez używania słów.
  4. Dotykaj jej w sposób spontaniczny – kiedy gdzieś wychodzicie, siedzicie w restauracji lub po prostu stoicie obok siebie na parkingu, dotknij ją czule. Obejmij ramieniem, pogładź po plecach, chwyć za rękę. Nie musisz nic mówić – ona od razu zrozumie, o co chodzi. Możesz mieć pewność.
  5. Uśmiechnij się do niej po pocałunku – kobiety doskonale odczytują różne sygnały, a ten będzie dla Twojej partnerki dostatecznie czytelny. Pocałuj ją, nawet delikatnie, a następnie patrząc jej w oczy uśmiechnij się z rozmarzeniem w oczach. Nie mów nic, po prostu patrz na nią. To w zupełności wystarczy, szczególnie jeśli pocałunek będzie spontaniczny.

Te niewerbalne sposoby udowodnienia swoich uczuć są niezawodne i na pewno zostaną dobrze odczytane przez Twoją partnerkę. Wypróbuj je już przy najbliższej okazji!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.