Jak przekonać do siebie przyszłego teścia?

Remigisz Szulc
15.01.2021

Bycie zięciem to nie taka prosta sprawa – zwłaszcza, jeśli teść jest bardzo wymagający i nadal widzi w dorosłej już kobiecie swoją małą córeczkę. Większość żonatych facetów musiała przejść etap nawiązania nici porozumienia z teściem. Jeśli Ciebie dopiero to czeka, to poznaj sprawdzone sposoby na przekonanie do siebie przyszłego teścia.

Zaimponuj mu

Pewnie masz już jakieś informacje na temat zainteresowań Twojego przyszłego teścia. Jeśli nie, to koniecznie wypytaj o to dziewczynę/narzeczoną. Istnieje duża szansa, że sam pasjonujesz się którąś z dziedzin będących konikiem przyszłego teścia – warto to wykorzystać, aby złapać wspólny temat do rozmowy.

Przykładowo: jeśli Twój przyszły teść jest wielkim fanem motoryzacji, to zaimponuj mu znajomością poszczególnych modeli, technologii produkcji samochodów czy historią jego ulubionej marki. W ten prosty sposób możesz zrobić na nim dobre wrażenie i przełamać pierwsze lody.

Pokaż, że jesteś odpowiedzialny

Istnieje wiele sposobów na to, aby potwierdzić swoją odpowiedzialność i tym samym uspokoić przyszłego teścia, który – co naturalne – jest nieufny względem faceta interesującego się jego córką.

Możesz na przykład mimochodem rzucić w rozmowie, że brzydzisz się jazdą po alkoholu, że nie akceptujesz ryzyka finansowego, ale jednocześnie bardzo dbasz o rozwój swojej kariery zawodowej. To drobne, z pozoru niewiele znaczące informacje, które mogą poprawić Twoje notowania w oczach przyszłego teścia.

Nakreśl jasny plan na przyszłość

Przyszły teść przede wszystkim chce mieć pewność, że jego córka będzie mieć zapewnione dobre i spokojne życie. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyś opowiedział o swoich planach zawodowych – nawet jeśli na ten moment są one dość mgliste. Zadeklaruj, że zamierzasz rozwijać się w swoim zawodzie, że planujesz założyć firmę, mieć dom i stabilną sytuację finansową. Jasne, że może Ci się to wydać śmieszne, ale na przyszłych teściów to świetnie działa.

Nie łam zasad obowiązujących w domu przyszłych teściów

To bardzo ważne! Przed pierwszą wizytą w domu dziewczyny/narzeczonej dowiedz się od niej, jakie zasady mają kluczowe znaczenie dla Twoich przyszłych teściów. Liczą się nawet drobnostki, takie jak chociażby zdjęcie butów po wejściu do mieszkania.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.