Jak wybrać profesjonalny sprzęt na siłownię?

Andrzej Winnicki
07.04.2021

Jeśli prowadzisz siłownię lub klub fitness, masz wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór sprzętu do ćwiczeń. Zdajemy sobie sprawę, że zakup profesjonalnych urządzeń to duża inwestycja, dlatego warto rozważyć różne rozwiązania. Jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, zwróć uwagę na zregenerowany sprzęt. Sprawdź, czym warto kierować się podczas zakupów!

Wybierz miejsce

Zanim wniesiesz sprzęt na siłownię, zastanów się, gdzie postawisz poszczególne elementy wyposażenia. To, że dysponujesz dużą przestrzenią, nie oznacza, że musisz ją od razu zagracać. Po prostu kup maszyny i akcesoria, z których rzeczywiście będą korzystać Twoi klienci. Unikaj również przenoszenia urządzeń z jednego miejsca do drugiego, zwłaszcza podczas sesji treningowych. W przeciwnym razie nie tylko wprowadzisz niepotrzebne zamieszanie, lecz także pokażesz, że brak Ci odpowiedniego przygotowania do prowadzenia klubu.

Profesjonalny sprzęt do siłowni postaraj się umieścić w tych pomieszczeniach, w których odbywają się konkretne zajęcia. Dzięki temu pokażesz klientom, że dbasz o ich komfort i bezpieczeństwo. Zastanów się, w jaki rodzaju treningu specjalizuje się Twój klub? A może prowadzisz ogólnodostępną siłownię? Niezależnie od tego, jaka jest odpowiedź, zainwestuj w bieżnie, rowerki stacjonarne, steppery, orbitreki, wioślarze i maszyny siłowe. W Twoim klubie nie może też zabraknąć hantli, kettlebell, gum oporowych, skakanek, piłek lekarskich i ławeczek treningowych. Wspomniany sprzęt pozwala zaplanować zarówno trening siłowy, jak i cardio.

Niezbędne wyposażenie

Pomyśl o akcesoriach niezwiązanych z fitnessem, które chciałbyś mieć w swoim ośrodku. Weź pod uwagę armaturę toaletową, telewizory, wentylatory, szafki, suszarki do rąk, klimatyzacji i dystrybutor do wody. W ten sposób nie tylko pokażesz klientom, że dbasz o każdy szczegół, lecz także wyróżnisz się na tle konkurencji. Zadbaj również o chusteczki do dezynfekcji sprzętu, które pozwalają stworzyć zdrową i bezpieczną przestrzeń do ćwiczeń. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się również w środki czystości, odświeżacze powietrza, mydła i produkty odkażające. Nie zapomnij też o czystych ręcznikach, które położysz w szatniach. 

Stwórz wspierające środowisko

Siłownie powinny być jak najbardziej przestronne, ponieważ muszą sprzyjać różnym treningom. Kiedy zabierasz się za urządzanie swojego ośrodka, możesz nie wiedzieć, które sprzęty są najpopularniejsze. Postaraj się więc zamówić tylko kilka egzemplarzy każdej maszyny, a następnie obserwuj swoich klientów. Zobacz, z jakich urządzeń korzystają najchętniej. Dzięki temu podejmiesz w przyszłości świadome decyzje zakupowe.

Pamiętaj, aby zaprojektować siłownię tak, aby pozwala utrzymywać motywację klientów. Weź pod uwagę kolory, oświetlenie, jakość w pomieszczeniach i klimatyzację. Możesz również wybrać dekoracje, które motywują do intensywnego treningu. Pomyśl o telewizorach i profesjonalnym sprzęcie stereo, aby ćwiczący mogli spędzać czas przy ulubionych piosenkach i programach telewizyjnych. Prowadząc siłownię, stawiaj bezpieczeństwo klientów na pierwszym miejscu. Sprawdzaj regularnie, czy maszyny działają bez zarzutu. Jeśli zauważysz, że wielu klientów korzysta nieprawidłowo z danego urządzenia, umieść obok instrukcję bezpieczeństwa.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.