Jak zachęcić żonę do uprawiania sportu?

Mateusz Nowak
04.01.2024

Jeśli sam jesteś osobą aktywną fizycznie, natomiast Twoja żona raczej nie pali się do sportu, to zrozumiałe, że chcesz to zmienić. Oczywiście nic na siłę, natomiast masz szeroki repertuar sposobów na to, aby zachęcić żonę do aktywności – czy to indywidualnej, czy w ramach zajęć grupowych, na przykład fitness. Kilka pomysłów prezentujemy w naszym poradniku.

Znajdź jej atrakcyjne zajęcia

Najlepszą zachętą do rozpoczęcia przygody ze sportem będzie przedstawienie żonie gotowych pomysłów na atrakcyjne dla niej zajęcia. Być może Twoja żona martwi się, że straci mnóstwo czasu na dojazdy, że nie będzie jej pasować harmonogram zajęć itd. Zorientuj się więc w lokalnej ofercie i wybierz te propozycje, które idealnie wpisują się w Wasz standardowy dzień.

Zadeklaruj odciążenie jej w obowiązkach domowych

Dla wielu kobiet poważną barierą na drodze do uprawiania sportu jest natłok obowiązków domowych. To nie przesada, gdy kobiety, zwłaszcza mające małe dzieci, mówią o braku czasu na sport.

Wiedząc o tym musisz mocniej się zaangażować w obowiązki domowe i jasno zadeklarować, że w dni treningowe przejmiesz opiekę nad dziećmi, robienie porządków, ugotowanie obiadu czy zrobienie zakupów.

Rzuć jej wyzwanie

Jeśli Twoja żona jest ambitną osobą, to skutecznym sposobem na zachęcenie jej do uprawiania sportu będzie rzucenie jej wyzwania – zaproponuj wewnętrzny zakład o to, kto szybciej uzyska „sześciopak” na brzuchu, kto za pół roku przebiegnie dłuższy dystans, kto więcej razy podciągnie się na drążku itd. Taka rywalizacja, oczywiście na pełnym luzie, może zadziałać mobilizująco na Was oboje.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie