Jak zachować formę podczas urlopu?

Antoni Kwapisz
16.05.2022

Przez cały rok ciężko pracowałeś na to, aby wyglądać świetnie na plaży? Przelałeś setki litrów potu, nadźwigałeś się żelastwa, chodziłeś na siłownię nawet wtedy, gdy miałeś już wszystkiego dość po ciężkim dniu w pracy? Szkoda byłoby to wszystko zaprzepaścić podczas urlopu, prawda? Nikt nie mówi, że masz codziennie odwiedzać siłownię w czasie wakacji. Są inne, bardzo łatwe sposoby na zachowanie formy. Najlepsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Rób codziennie pompki

Pompki to niedoceniane ćwiczenie, które przy utrzymaniu regularności przynosi naprawdę świetne efekty. Na pewno znajdziesz czas, żeby codziennie rano i wieczorem zrobić np. po 100 pompek w seriach. To wystarczy do zachowania wypracowanej formy.

Spróbuj się podciągać

Podciąganie się na drążku jest znakomitym uzupełnieniem dla pompek – te dwa ćwiczenia pozwolą Ci zrobić pełnowartościowy trening. Oczywiście dostępność drążka w hotelu jest mocno wątpliwa, natomiast z całą pewnością znajdziesz gdzieś np. drzewo z nisko zawieszoną gałęzią.

Bieganie

Jeśli nie masz problemów ze stawami, a do tego celem Twojego treningu jest utrzymanie smukłej sylwetki, to jak najbardziej postaw na bieganie. Możesz codziennie zafundować sobie np. 5-kilometrową przebieżkę, co pozwoli Ci utrzymać ciało w dobrej kondycji i bez większego problemu wrócić na siłownię po urlopie.

Wypożycz rower

Rozejrzyj się za wypożyczalnią rowerów w okolicy. Jazda na rowerze jest bardzo przyjemną i efektywną formą treningu kondycyjnego, wysokotlenowego, która w dodatku pozwoli Ci zwiedzić okolicę. Wypożyczenie roweru to świetny pomysł dla osób chcących utrzymać formę podczas urlopu z dala od siłowni.

Nie folguj sobie z dietą

Na koniec ważna wskazówka: nawet jeśli zrobisz sobie dwutygodniową przerwę od treningu, ale utrzymasz dietę, to nie odczujesz z tego powodu żadnych większych problemów. Kluczowe znaczenie ma to, abyś nie sięgał po niezdrowe produkty, z których wcześniej zrezygnowałeś. Nie objadaj się, nie przesadzaj też z alkoholem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.