Jak zadbać o brodę, aby zawsze dobrze się prezentowała?

Mateusz Nowak
04.09.2019

Coraz większa grupa mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody. Nie można się dziwić, ponieważ jest ona modna i podoba się kobietom. Bardzo ważna jest jednak odpowiednia pielęgnacja brody, aby zawsze prezentowała się nienagannie i faktycznie dodawała mężczyźnie uroku. Na czym powinna ona polegać?

Pielęgnacja brody w warunkach domowych

W dużych miastach coraz częściej otwierają się specjalistyczne salony, w których można fachowo zadbać o swoją brodę. Większość mężczyzn decyduje się jednak na samodzielną pielęgnację. Od czego należy w takiej sytuacji zacząć? Najlepiej ustalić odpowiedni kształt brody oraz długość włosów. Każda twarz jest nieco inna, a broda powinna zostać indywidualnie dopasowana. Bardzo ważne jest również zaopatrzenie się w dobrą maszynkę do strzyżenia włosów z funkcją golarki, aby móc sukcesywnie brodę skracać i nadawać jej odpowiedni kształt. Lepiej zainwestować w porządny model, ponieważ można z niego korzystać następnie latami. O swoją maszynkę trzeba też zadbać i stosować olejek wskazany przez producenta. Pielęgnacja brody nie musi odbywać się codziennie. Skracanie i nadawanie jej kształtu to zadanie, którego warto podjąć się raz na tydzień – maksymalnie dwa tygodnie. Wiele zależy tu od predyspozycji do wzrostu włosów. Niektórzy panowie muszą skracać brodę raz na kilka dni, podczas gdy inni mogą o niej zapomnieć na kilka tygodni. Poza strzyżeniem, warto również stosować specjalistyczne kosmetyki, ponieważ pozwalają one zadbać o kondycję brody i poprawić jej wygląd.

Pielęgnacja brody u fachowca

Wizyta u profesjonalnego barbera to zazwyczaj koszt około kilkudziesięciu złotych. Czasami warto się o nią pokusić, aby fachowiec nadał brodzie odpowiedni kształt i wskazał, w jaki sposób ją pielęgnować. W takim miejscu można też wypróbować różnego rodzaju kosmetyków, dzięki którym pielęgnacja brody jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Producenci oferują rozmaite szampony, kremy i pasty dostosowane do konkretnego rodzaju włosów. Dzięki nim, broda może być zdrowa, błyszcząca i naprawdę efektowna. Wielu posiadaczy brody przyznaje, że preferują wizytę u profesjonalisty raz na kilka tygodni, ponieważ sami mają trudności z jej skracaniem, a samodzielnie wolą ją jedynie pielęgnować i odżywiać. Stosując dobre kosmetyki można cieszyć się naprawdę ładną brodą i nie trzeba poświęcać jej zbyt wiele czasu. Specjalista na pewno wskaże podczas wizyty, które z nich są potrzebne, a z jakich można zrezygnować, aby nie narażać się na zbędne koszty.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.