Jak zainteresować dziecko sztuką?

Marek Szydełko
26.03.2020

Umysł dziecka jest niezwykle chłonny, ale nie zawsze nasze pociechy interesują się tym, czym powinny. Jak sprawić, by dziecko z przyjemnością obcowało ze światem sztuki i samo chciało pogłębiać wiedzę na ten temat?

Edukacja

Bez odpowiednich bodźców nawet dziecko przejawiające skłonności artystyczne szybko straci zainteresowanie światem sztuki. Ważne jest więc, aby dawać dziecku możliwość rozwoju w tej dziedzinie. Obecnie wiele instytucji ma w swojej ofercie kształcenie w tym kierunku także dla najmłodszych. Jedną z takich instytucji jest Teatr Szekspirowski, na którego terenie prowadzone są zajęcia, lekcje oraz warsztaty dla dzieci. Zajęcia dostosowane są do wieku Twojej pociechy i prowadzone są w taki sposób, aby zachęcić najmłodszych do dalszego rozwoju i poszerzania wiedzy. Lekcje i warsztaty połączone są z dużą ilością zabawy, aby nie zniechęcać uczestników – warto pamiętać, że dziecko najwięcej uczy się właśnie poprzez zabawę i zdobywane doświadczenia. Dlatego tak ważny jest regularny kontakt ze światem sztuki, dopasowany do możliwości intelektualnych i poznawczych Twojego dziecka. Spis aktualnie prowadzonych zajęć możesz znaleźć, wchodząc na stronę https://teatrszekspirowski.pl/trojmiejskie-atrakcje-wydarzenia-i-imprezy-kulturalne/.

Świeć przykładem

Nie jest tajemnicą, że wiedzę o świecie i pewne mechanizmy zachowania dziecko wynosi z domu. Malec uczy się również poprzez obserwacje – dlatego jeżeli chcesz przekonać dziecko do aktywności związanych ze sztuką, musisz dać mu przykład. Skoro mama i tata chodzą do teatru i świetnie się bawią, oznacza to, że rzeczywiście jest to dobry pomysł. Uczęszczaj z dzieckiem na zajęcia oraz wydarzenia kulturalne przeznaczone dla całej rodziny. Tym sposobem nie tylko zaszczepisz w nim miłość do sztuki, ale również spędzisz wspólnie z bliskimi czas, co pomoże Ci zbudować jeszcze silniejszą więź emocjonalną z Twoją pociechą.

Dziecko jest jak gąbka – niezwykle chłonne na bodźce i wydarzenia wokół niego. Dlatego im szybciej zapewnisz mu regularny i interesujący kontakt z różnymi formami sztuki, tym łatwiej i z większym powodzeniem uda Ci się naprawdę zainteresować je kulturą.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.